Sparing: Miedź Legnica – Warta Poznań 2:1

05.07.2017, 18:48

IMG_2762.JPGW rozegranym w Opalenicy meczu sparingowym Miedź pokonała 2-ligową Wartę Poznań 2:1. Bramki dla legniczan zdobyli Wojciech Łobodziński i Mateusz Cieślik.

Niespodziewanie to goście objęli prowadzenie już w 12. min – po akcji lewym skrzydłem piłka trafiła w pole karne Miedzi, a ładnym strzałem Kapsę pokonał Biegański. Już dwie minuty później Miedź mogła wyrównać – Kwame zagrywał ostro w pole karne z lewego skrzydła, ale Vojtusa w ostatniej chwili ubiegł obrońca. W 23. min dośrodkowywał Garguła, tym razem Vojtus zdołał uderzyć głową, ale minimalnie chybił. Wreszcie w 25. min Miedź wyrównała – po podaniu Garguły znów świetnie z lewej strony urwał się obrońcy Kwame, zagrał precyzyjnie do wbiegającego w pole karne Łobodzińskiego, a ten umieścił piłkę w siatce. W 39. min legniczanie powinno prowadzić, ale Bartkowiak po przebojowej akcji prawym skrzydłem uderzył obok bramki.

W drugiej połowie na boisku w składzie Miedzi pojawiło się kilku młodych graczy, m.in. Smołuch, Żyliński, Antkowiak, Stasiak czy Cieślik. Ten ostatni w 55. min miał okazję do zdobycia bramki, ale jego strzał obronił stojący między słupkami Warty Tomasz Laskowski. W 73. min Marquitos uderzył tuż nad poprzeczką poznańskiej bramki. Dwie minuty później, po bardzo ładnej akcji, bardziej precyzyjny był Tomasz Żyliński, który posłał piłkę pod poprzeczkę, ale piękną paradą popisał się bramkarz Warty! Wreszcie w 81. min po ładnej akcji piłka trafiła w pole karne do Cieślika, ten przełożył ją sobie na lewą nogę i nie dał szans bramkarzowi!

W składzie Miedzi pojawili się 17-letni pomocnik Legii Warszawa Mateusz Olejarka oraz 23-letni pomocnik Jagiellonii Białystok Rafał Augustyniak oraz 20-letni napastnik Jaroty Jarocin Hubert Antkowiak, którzy trenują z legnicką drużyną w Opalenicy. Nie zagrał natomiast Mladen Bartulović, który ma na stłuczoną stopę, ale na sobotni sparing ze Stilonem Gorzów Wlkp. powinien być gotowy.

MIEDŹ LEGNICA - WARTA POZNAŃ 2:1 (1:1)

Bramki: Łobodziński (25), Cieślik (81) oraz Biegański (12).

MIEDŹ (1 połowa): Kapsa - Bartczak, Božić, de Amo, Kwame, Augustyniak, Garguła, Łobodziński, Bartkowiak, Olejarka, Vojtus; (2 połowa): Smołuch - Zieliński, Augustyniak, Stasiak, Kwame, Santana, Marquitos, Gardzielewicz, Cieślik, Żyliński, Antkowiak.