Sparing: Miedź – Ruch Radzionków 2:0

07.07.2012, 12:38

nowacki-spar.jpgW pierwszym sobotnim meczu sparingowym Miedź pokonała pierwszoligowy Ruch Radzionków 2:0. Bramki zdobyli Jakub Grzegorzewski i Marcin Nowacki. W składzie legniczan wystąpiło kilku testowanych zawodników, m.in. doskonale znany kibicom Miedzi pomocnik Damian Misan.

Już w 9. min Miedź powinna objąć prowadzenie, ale po znakomicie rozegranej kontrze Marcin Nowacki uderzył tuż obok bramki. Ten zawodnik był bardzo aktywny i w 22. min zagrał z klepki w polu karnym do Grzegorzewskiego, a Kuba nie marnuje takich sytuacji i pewnie umieścił piłkę w siatce, dając Miedzi prowadzenie. W 40. min akcję Miedzi wykończył sam Nowacki, który technicznym uderzeniem z narożnika pola karnego  pokonał bramkarza Ruchu. W drugiej połowie Nowacki dośrodkowywał groźnie z lewej strony, ale trafił w poprzeczkę. Później uderzał jeszcze z rzutu wolnego, jednak piłkę zmierzającą w okienko bramki Ruchu obronił Siamin.

W Miedzi wystąpili zawodnicy testowani, m.in.: bramkarz Daniel Szczepankiewicz (ostatnio Sokół Kleczew), obrońca Daniel Tanżyna (Polonia Bytom) oraz pomocnicy Krystian Nowak (Tur Turek), Krystian Pawlak (Polonia Środa Wlkp.) i doskonale znany w Legnicy Damian Misan (Flota Świnoujście).

W zespole Ruchu w drugiej połowie w bramce wystąpił były golkiper Miedzi Władysław Siamin.

MIEDŹ LEGNICA – RUCH RADZIONKÓW 2:0 (2:0)
Bramki: Grzegorzewski (22), Nowacki (40).
MIEDŹ: Szczepankiewicz – Starosta, Tanżyna, Mowlik, Grittner, Nowak, Nowacki, Pawlak, Madejski, Misan, Grzegorzewski. Grali także: Matuszak, Kuśnierz, Hempel, Retlewski, Kazimierowicz.