Sparing: Nieznaczna porażka Miedzi II

17.07.2021, 13:55
W kolejnym meczu kontrolnym gracze Miedzi II Legnica przegrali 1:2 na wyjeździe z KGHM Zagłębiem II Lubin. Bramkę dla zielono-niebiesko-czerwonych zdobył zawodnik testowany.

W spotkaniu w Lubinie kolejny raz szansę zaprezentowania się szkoleniowcom drugiego zespołu otrzymali gracze testowani oraz utalentowani wychowankowie Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. Na boisku zameldowało się trzech 16-latków oraz kilku piłkarzy z rocznika 2004. - Dla młodych graczy była to świetna okazja do pokazania się sztabowi, a sparing na pewno okazał się bardzo wartościowy. Dla nich nie wynik był najważniejszy, a możliwość łapania kolejnych minut w seniorskiej piłce. Myślę, że zawodnicy testowani, którzy u nas zostaną, będą wartością dodaną zespołu. Im bliżej meczu ligowego, tym będziemy grali składem bardziej zbliżonym do tego, jaki zagra na inaugurację rozgrywek – mówi Grzegorz Mokry, trener Miedzi II Legnica.

W pierwszej połowie gra zielono-niebiesko-czerwonych wyglądała bardzo obiecująco. Miedź II objęła prowadzenie po akcji przeprowadzonej w ataku pozycyjnym, a na listę strzelców wpisał się jeden z zawodników testowanych, uderzając z kilku metrów w długi róg bramki. Legniczanie stworzyli jeszcze 2-3 dogodne sytuacje, jednak jak mawia stare porzekadło, niewykorzystane okazje się zemściły. Po stracie w środku pola rywale wyprowadzili groźny atak, zakończony wyrównaniem. W dalszej części meczu legniczanie starali się kontynuować swój pomysł na grę, realizując przedmeczowe założenia.

- Mecz w pierwszej połowie był dobry w naszym wykonaniu. Także gra przeciwnika stała na wysokim poziomie. Mimo niekorzystnego wyniku widać, że drużyna robi postęp ze sparingu na sparing. Wyniki nie są na ten moment sprawą pierwszorzędną. Przede wszystkim skupiamy się na dobrej selekcji. Był to kolejny mecz, w którym wystąpiła grupa zawodników testowanych. Przyglądamy się im uważnie i wybieramy tylko tych, którzy mogą być dla nas perspektywiczni, w przyszłości zasilając pierwszy zespół - zaznacza szkoleniowiec drużyny znad Kaczawy.

W drugiej połowie nastąpiły zmiany w zespole, a sam mecz odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych. Rozgrywanie piłki utrudniała przechodząca nad boiskiem ulewa. Legniczanie stracili bramkę po rzucie wolnym. Do samego końca spotkania Miedź II dążyła do remisu. Mimo niekorzystnego wyniku całokształt sprawdzianu należy ocenić pozytywnie, bowiem drużyna robi wyraźny, stały progres.

Za tydzień Miedź II zmierzy się w Żarach z Promieniem.

KGHM Zagłębie II Lubin – Miedź II Legnica 2:1 (1:1)

Bramki: Kacper Masiak, Michał Bogacz – zawodnik testowany

KGHM Zagłębie II: 1.Steffen - 2. Kolan (45' Czerwiński), 3. Rogalski, 4. Bogacz, 5. Sobczak (45' Hanc), 6. Kizyma (45' Górski), 7. Dzidek (45' Siga), 8. Zając (45' Więcek), 9. Adamski (45' Sławiński), 10. Masiak (45' Nagrodzki), 11. Laskowski (65' Sobczak)

Miedź II: Madaliński – zawodnik testowany, Biernat, Bartczak, Niewiadomski – Maciejewski, zawodnik testowany, Lewandowski, zawodnik testowany, Caetano, zawodnik testowany
Grali także: Soloha, Żarkowski-Kopeć, Kwolek, Omuru, Rajnisz, Klimkiewicz, zawodnik testowany