Sparing: Odra Opole – Miedź Legnica 4:1

26.06.2019, 13:22
Za nami pierwszy mecz sparingowy przed nowym sezonem. Miedź Legnica w Opolu mierzyła się z Odrą i niestety uległa 1:4. Gola dla Miedzi zdobył z rzutu karnego Marquitos.

Mimo początkowej przewagi optycznej Miedzi, która dosyć długo starała utrzymywać się przy piłce, to gospodarze otworzyli wynik spotkania. Już w 8. min Hubert Sobol po dośrodkowaniu w pole karne głową otworzył wynik. Ten sam zawodnik cztery minuty później prawie w identyczny sposób ponownie pokonał bramkarza Miedzi.  Legniczanie ponownie przejęli inicjatywę, ale poza uderzeniami z dystansu nie umieli poważnie zagrozić bramce Odry. W końcówce pierwszej części Odra za sprawą Skrzypczaka podwyższyła na 3:0.

W drugiej połowie Miedzi udało się zdobyć pierwszego gola. Po faulu na Makuchu w polu karnym, „jedenastkę”  na gola zamienił Marquitos. Była 64 minuta. Chwile później gospodarze ponownie trafili do legnickiej bramki. Po błędzie legnickie obrony czwartego gola dla gospodarzy zdobył z bliska Mariusz Rybicki. Miedź po stracie czwartego gola próbowała stworzyć kolejne szanse. Odra także nie odpuszczała i na boisku mieliśmy jeszcze kilka sytuacji podbramkowych. W 85 minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Michał Pojasek, ale trafił prosto w ręce bramkarza.

Był to dopiero pierwszy sparing Miedzi Legnica w tym okresie przygotowawczym. Kolejnym przeciwnikiem legniczan będzie drużyna Błękitnych Stargard.

Odra Opole – Miedź Legnica 4:1 (3:0)

Bramki: 8, 12 Sobol, 40 Skrzypczak, 66 Rybicki – 64(k) Marquitos.

Odra Opole (1. połowa): Rosa - Słaby, Żemło, Wypych, Janasik - Wdowik, Bonecki, Niziołek, Janus - Sobol, Skrzypczak.

Odra Opole (2. połowa): Krysiak - Mikinic, Wypych, Żemło, Mesjasz  - Wdowik, Trojak, Czyżycki, Błanik - Sobol, Martin Gomez.

Miedź Legnica (1. połowa): Hewelt - Warcholak, Mijuskovic, Ostrowski, Kuzdra, Purzycki, Koziara, Danielewicz, Ojamaa, Śliwa, Makuch.

Miedź Legnica (2. połowa): Hewelt(65 Szpaderski) - Pojasek, Bartczak, Ostrowski, Kuzdra, Purzycki(60 Marquitos), Conde, Zatwarnicki, Ojamaa(60 Koziara, 75 Danielewicz), Cukier, Makuch.