Sparing: Warta Międzychód – Miedź 0:7

15.07.2012, 15:43

wisa.jpgW pierwszym niedzielnym spotkaniu sparingowym Miedź rozbiła Wartę Międzychód 7:0. Ozdobą meczu po raz kolejny było trafienie z dystansu Piotr Madejskiego. O godz. 18.00 legniczanie rozegrają drugi mecz kontrolny. Tym razem ich rywalem będzie Polonia Środa Wlkp.

Legniczanie w meczu kontrolnym z Wartą Międzychód urządzili sobie ostre strzelanie. Miedź grała składnie i z polotem, choć na boisku od pierwszej minuty przebywali w większości młodzi zawodnicy. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców dwukrotnie wpisał się pozyskany z Bytovii napastnik Dawid Retlewski, a bramkarza Warty pokonał także testowany środkowy pomocnik Krystian Nowak. W 60. min trener Baniak zdecydował się na wpuszczenie na plac gry kilu doświadczonych zawodników ofensywnych i wypróbowanie wariantów gry w ataku. Miedzianka praktycznie nie schodziła z połowy Warty, a na bramkę gospodarzy sunął atak za atakiem. Nic dziwnego, ze legniczanie zdobyli jeszcze cztery gole. Najładniejszy był autorstwa Piotra Madejskiego. Skrzydłowy Miedzi, podobnie jak w niedawnym meczu z Wisłą, ściął z prawej flanki do środka boiska i uderzył lewą nogą nie do obrony w okienko bramki Warty.

W niedzielę o godz. 18.00 Miedź zagra jeszcze sparing z III-ligową Polonia Środa Wlkp.

WARTA MIĘDZYCHÓD – MIEDŹ LEGNICA 0:7 (0:3)
Bramki: Retlewski 2 (21, 44), Zakrzewski 2 (65, 88), Nowak (31), Alexandre (80), Madejski (84).
MIEDŹ: Szczepankiewicz (46 Bachusz) – Gałęza, Paszliński, Bany, Grittner, Nowak (60 Łuszkiewicz), Zieliński, Garuch (60 Madejski), Lenkiewicz (60 Szymański), Kuśnierz (60 Alexandre), Retlewski (60 Zakrzewski).