Sparing: Wisła Kraków – Miedź 4:3

13.07.2012, 17:14

madej.jpgW meczu kontrolnym w Międzychodzie Miedź przegrała z Wisłą Kraków 3:4. Ozdobą spotkania była bramka Piotr Madejskiego, który z dystansu uderzył wprost w okienko krakowskiej bramki!

Pierwsze minuty meczu to dominacja Wisły i niemrawa gra w obronie Miedzi. Krakowianie po kwadransie gry prowadzili już 2:0. Kontaktowego gola wypracowali Grzegorzewski z Retlewskim, ale piłkę zmierzającą do siatki ostatni dotknął obrońca Wisły Żemło i to jemu zostało przypisane trafienie. Do remisu 2:2 doprowadził niezwykle aktywny Madejski, który w swoim stylu z prawej flanki ściął do środka boiska i uderzył lewą nogą w okienko bramki Koconia. Jeszcze przed przerwą Wisłę na prowadzenie wyprowadził Chrapek, który głową dobił do bramki piłkę odbitą od muru po strzale z rzutu wolnego.

W drugiej połowie Miedź doprowadziła do remisu 3:3 po kapitalnej akcji lewą stroną. Madejski zagrał w tempo do wbiegającego w pole karne Hempela, ten dośrodkował wzdłuż linii bramkowej, a piłkę do siatki wbił Retlewski. Miedź miała jeszcze kilka doskonałych okazji do zdobycia gola, ale uderzenia Retlewskiego, Grzegorzewskiego i Alexandre bronił bramkarz Wisły. Po przeciwnej stronie kapitalną paradą po silnym uderzeniu z dystansu popisał się Szczepankiewicz, ale przy uderzeniu Kamińskiego na 4:3 był bez szans.

W barwach Miedzi zagrał testowany środkowy pomocnik Adrian Łuszkiewicz (ostatnio Pogoń Szczecin).

WISŁA KRAKÓW – MIEDŹ LEGNICA 4:3 (3:2)
Bramki: Kirm (11), Chrapek (14-karny, 39), Kamiński (66) oraz Żemło (23-sam.), Madejski (37) Retlewski (62).
WISŁA: Kocoń (46' Jovanić) – Kolanko (80' Kościelniak), Chavez, Jaliens, Żemło – Lepiarz (76' Bierzało) – Szewczyk, Chrapek, Buras (73' Karłowicz), Kirm – Kamiński.
MIEDŹ: Bledzewski (46' Szczepankiewicz) – Starosta (63' Gałęza), Zasada (46' Hempel), Mowlik (46' Bany), Woźniczka – Nowacki (46' Kasperkiewicz), Łuszkiewicz (71' Zieliński), Madejski (69' Lenkiewicz), Szymański (76' Garuch) – Grzegorzewski (46' Alexandre), Retlewski (63' Zakrzewski).