Aktualności

Klub

Specjalne życzenia dla wyjątkowego kibica Miedzi

20.03.2020, 12:30
Dzisiaj swoje 14 urodziny obchodzi Gracjan, który jest wielkim kibicem legnickiej jedenastki. Chłopiec zmaga się poważnymi problemami zdrowotnymi, jednak nie przeszkadzają mu one we wspieraniu Miedzi. Gracjan, tak jak Ty trzymasz kciuki za naszą drużynę, tak my trzymamy za Ciebie. Wszystkiego najlepszego!

Gracjan od urodzenia cierpi na nieuleczalną chorobę nowotworową zwaną Zespołem Recklinghausena (Neurofibromatoza typu I), a jakby tego było mało w maju 2019 roku okazało się, że dodatkowo zmaga się z autyzmem atypowym. Mimo to Gracek nie załamuje się, codziennie zmagając się z przeciwnościami losu. 

20 marca chłopiec obchodzi swoje 14 urodziny. Dla nas jest to dzień szczególny, bowiem Gracjan od małego jest wielkim fanem Miedzi Legnica, dopingując nasz zespół wspólnie z najbliższymi z Sektora Rodzinnego Stadionu im. Orła Białego. Kibicowanie zielono-niebiesko-czerwonym jest dla niego wielką sprawą, a zostanie piłkarzem - największym marzeniem. Z powodu problemów zdrowotnych (przeszkodą jest tętniak tętnicy śledzionowej oraz problemy ruchowe) gra w piłkę jest niemożliwa, ale chłopiec swoją piłkarską pasję realizuje na wszystkie inne możliwe sposoby.

Klub przygotował dla Gracjana niespodziankę urodzinową, którą nasz kibic miał otrzymać podczas domowego meczu ze Stalą Mielec. Spotkanie to, niestety, zostało odwołane, ale urodziny to wyjątkowy dzień, więc prezent musiał dotrzeć do naszego wiernego kibica. 

Tak też się stało! Już przed południem koordynator Sektora Rodzinnego Krzysztof Piotrowski w imieniu klubu wręczył chłopcu koszulkę Miedzi z podpisami drużyny oraz przekazał najserdeczniejsze życzenia urodzinowe od całej zielono-niebiesko-czerwonej społeczności. Urodzinową akcję wsparła cała Fortuna 1 Liga - pozostałe kluby obiecały wysłać do Gracjana kartki pocztowe, które nasz młody kibic kolekcjinuje.

Gracjan, życzymy Ci dużo zdrowia, spełnienia marzeń i 1971 wspaniałych lat! Do zobaczenia na trybunach!


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/