Aktualności

Klub

Szczepaniak: Jest efekt miotły, jest też efekt motyla

17.10.2018, 12:16

2018_szczepaniak_mateusz_glowa.jpgMateusz Szczepaniak zaliczył w ostatnich meczach udane występy w barwach Miedzi. Teraz przed drużyną trenera Nowaka spotkanie w Sosnowcu, gdzie doszło do zmiany szkoleniowca. Popularny „Dziki” jak sam przyznaje nie wierzy w efekt nowej miotły i jak sam mówi, legniczanie musza podejść do tego spotkania jak do każdego innego.

Przed wami mecz z Zagłębiem, czyli spotkanie z zespołem, który dopiero co zmienił trenera. Często mówi się o efekcie nowej miotły. Dla was ma to jakieś znaczenie?

Jest taki efekt, jest też efekt motyla i wiele innych fajnych efektów. Nie wierzę w takie rzeczy. To jest po prostu mecz jak każdy inny. Wydaje mi się, że powinniśmy podejść do tego spotkania normalnie, ze spokojem i nie spinać się bardziej niż gdyby rywale grali ze starym trenerem. Zagłębie Sosnowiec jest w takim momencie, że musi zdobyć trzy punkty, ale my również zawsze przed meczem nastawiamy się na zdobycie kompletu punktów, więc tutaj nie ma innego wyjścia.

Pojedynek dwóch beniaminków zawsze wiąże się z pewnymi podtekstami. Każdy patrzy, który zespół lepiej radzi sobie w ekstraklasie. Jak na razie Miedź ma w dorobku więcej punktów, ale to może nakładać na was większą presję. Skoro Miedź wygrała pierwszą ligę, była w niej lepsza od Zagłębia, to teraz musi udowodnić, że wciąż jest bardziej wartościową drużyną?

Patrząc na poprzednie kolejki, wydaje mi się, że Miedź jako zespół już udowodniła, że jest dobrą drużyną. Nie ma co teraz zastanawiać się czy mecz w Sosnowcu będzie odzwierciedleniem tego, co się działo w pierwszej lidze. Minęło dużo czasu, więc każdy mądry kibic będzie wiedział, że takie porównanie kompletnie nie ma znaczenia.

Przerwa reprezentacyjna mocno wam pomogła, bo było kilka problemów zdrowotnych w zespole, szczególnie w drugiej linii?

Było parę problemów, choć powiem szczerze, że dokładnie nie znam szczegółów dotyczących powrotów do zespołu. Kilka osób wróciło, kilka jeszcze nie. Na pewno przepracowaliśmy ten okres dosyć mocno i głowy nam też nieco odpoczęły. Taka przerwa nieraz się przydaje, żeby spojrzeć na piłkę nożną trochę z boku, jak nie ma meczów ligowych. Ale w poniedziałek zaczęliśmy przygotowania do meczu w Sosnowcu i już tylko o tym myślimy.

2018_szczepaniak_lech.jpg


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.saller-polska.com/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/