Sześć bramek na koniec obozu

20.02.2020, 16:20
Miedź zremisowała ostatnie spotkanie kontrolne podczas obozu przygotowawczego w Turcji. Zielono-niebiesko-czerwoni wynikiem 3:3 zakończyli mecz z Tatranem Liptowski Mikułasz. Bramki dla legniczan zdobywali Valerijs Sabala, Rafał Adamski i Patryk Makuch.

W 3 minucie piłka po próbie Słowaków z rzutu wolnego poszybowała nad bramką. Dwie minuty później Carlos Heredia przechwycił piłkę na połowie przeciwnika, wpadł w pole karne i wyłożył futbolówkę Patrykowi Makuchowi. Wydawało się, że napastnik był faulowany przez rywala, jednak gwizdek arbitra milczał. W 19 minucie Miedź udokumentowała swoją przewagę bramką. Maciej Śliwa przechwycił piłkę na skrzydle i zagrał do znajdującego się na szesnastym metrze Valerijsa Sabali. Łotysz strzałem przy długim słupku pokonał bramkarza.

W 24 minucie rywale trafili do siatki Miedzi po rzucie rożnym, ale wcześniej faulowany był Damian Byrtek i gol nie został uznany.  Niewykorzystana sytuacja szybko zemściła się na Słowakach. W 28 minucie Mateusz Zatwarnicki dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę strącił Grzegorz Bartczak, a Rafał Adamski wpakował futbolówkę do siatki. W 34 minucie potężne uderzenie Zatwarnickiego z trudem wybronił bramkarz rywali. Z kolei trzy minuty później efektowną paradą po mocnym strzale popisał się Mateusz Hewelt. W 40 minucie strzał Zatwarnickiego sprzed pola karnego został zablokowany.

Cztery minuty po przerwie Słowacy zdobyli bramkę kontaktową. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Hewelt odbił piłkę, a w podbramkowym zamieszaniu najwięcej zimnej krwi zachował Vaclavik, wpakowując futbolówkę do siatki. Po godzinie gry legniczanie odzyskali dwubramkowe prowadzenie. Patryk Makuch po zagraniu Carlosa zakończył golem bardzo ładną akcję Miedzi. W 69 minucie Vaclavik ponownie zmniejszył stratę Słowaków, strzałem głową wykorzystując dośrodkowanie. W 78 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i małym zamieszaniu Słowacy wybili piłkę sprzed swojej bramki. W końcówce dominowała walka w środkowej strefie, ale w ostatniej minucie rywale zdołali przedrzeć się w pole karne Miedzi i Seng Ju Oh z ostrego kąta zdobył wyrównującego gola.

Miedź Legnica - Tatran Liptowski Mikułasz 3:3 (2:0)

Bramki: Sabala (19’), Adamski (28’), Makuch (60’) – Vaclavik (49’, 69’), Seng Ju Oh (90’)

Miedź: Hewelt (71’ Szpaderski) – Pietrowski, Byrtek, Mijusković (46’ Zieliński), Bartczak, Zatwarnicki, Heredia, Adamski, Sabala, Śliwa, Makuch

Tatran: Gábriš - Krčík A., Janec, Kucharčík, Kotora (80' Porubän) - Bartoš, Václavik (85' Kompiš) - Laura, Staš (60' Gerát), Kačerík (60' Krčík D.) - Voško (75' Seng Ju Oh)