Aktualności

Akademia

Talenty z Akademii Miedzi z kontraktami

14.07.2021, 16:15
Kacper Chmielewski, Filip Kaczmarek i Błażej Żarkowski-Kopeć podpisali profesjonalne kontrakty z Miedzią Legnica. Utalentowani gracze Akademii Miedzi związali się z klubem do czerwca 2024 roku.

Kacper Chmielewski jest środkowym pomocnikiem z rocznika 2004. Z Akademią Miedzi związany jest od czterech lat, gdy dołączył do zespołu U14.
 
- To przykład systematycznego rozwoju zawodnika, który dzisiaj otrzymuje kolejne wyzwanie, jakim jest zawodowy kontrakt i funkcjonowanie w kadrze II zespołu. Miałem okazje pracować z Kacprem półtora roku w CLJ U15, dlatego cieszę się, że po kilku latach widzimy owoce jego uczestnictwa w naszym projekcie. Teraz czas na jeszcze wyższy poziom profesjonalnego podejścia do obowiązków zawodnika Akademii i cierpliwe oczekiwanie na kolejne sukcesy – nie kryje Tomasz Syska, dyrektor Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica.
 
W poprzednim sezonie Chmielewski uczestniczył w procesie treningowym zespołu U19. Zanotował występy w drużynach U19 oraz trzecioligowej Miedzi II Legnica. Przede wszystkim był jednak kluczowym graczem zespołu U17, z którym wywalczył awans do Centralnej Ligi Juniorów U17. Z Miedzią związał się 3-letnim kontraktem.
 
- Bardzo się cieszę z podpisania umowy. To dla mnie dobra ścieżka rozwoju. Dostałem szansę występowania w drugiej drużynie Miedzi i najważniejszym moim celem na nowy sezon będzie rozegranie jak największej liczby minut w zespole seniorskim, czego konsekwencją może być kolejny sportowy awans – mówi Kacper Chmielewski.
 
 
Filip Kaczmarek jest napastnikiem z rocznika 2004. W zespołach Akademii Miedzi szkoli się od kategorii U15.
 
- Cieszę się z kolejnego kroku Filipa na indywidualnej ścieżce rozwoju. Pamiętam jak pięć lat temu zabiegaliśmy o transfer Filipa, ale nie był jeszcze gotowy na wyjazd z rodzinnego domu. Trzy lata temu zależało mi na wzmocnieniu prowadzonego zespołu CLJ U15 i Filip został jednym z zawodników, których transferowałem w tamtym okresie. Dzisiaj podpisuje kontrakt oraz jest włączony do II zespołu, co stanowi ogromną satysfakcję dla trenerów, którzy mieli okazje pracować z zawodnikiem. Przed Filipem kolejne cele do osiągnięcia, więc należy trzymać kciuki za jego sukcesy – podkreśla dyrektor Syska.
 
W minionych rozgrywkach Kaczmarek trenował z zespołem U19, będąc ważnym zawodnikiem drużyny U17, z którą awansował do CLJ U17. Utalentowany piłkarz podpisał z Miedzią kontrakt do czerwca 2024 roku.
 
- W nadchodzącym sezonie będę trenował w drugim zespole Miedzi Legnica. Czuję się wyróżniony tym, że dostałem taką szansę od Miedzi. Teraz zależy ode mnie, jak się zaprezentuję i czy uda mi się wejść na jeszcze wyższy poziom – zauważa Filip Kaczmarek.
 
 
Błażej Żarkowski-Kopeć jest środkowym pomocnikiem z rocznika 2002. Z Akademią Miedzi związany jest od sześciu lat, gdy dołączył do drużyny U14. 
 
- Błażej już od kategorii U14 należał do wyróżniających się zawodników. Systematycznie zaliczał kolejne szczeble funkcjonowania w Akademii i przyszedł czas na następny sprawdzian jego potencjału oraz umiejętności. Skończył wiek juniora i jest włączony do kadry II zespołu. Trzymam kciuku za kolejny krok w jego rozwoju – zaznacza Tomasz Syska.
 
W poprzednim sezonie Żarkowski-Kopeć stanowił silny punkt zespołu U19, w ostatniej kolejce debiutując w zespole Miedzi II Legnica. Podpisał 3-letni kontrakt z klubem.
 
- Cieszę się, że mogłem podpisać swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Miedzią Legnica. Wiem, że to dopiero początek mojej piłkarskiej kariery, ale idzie ona w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że w II zespole będę rozwijał się jeszcze szybciej – mówi Błażej Żarkowski-Kopeć.
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl