Aktualności

Akademia

Trenerskie awanse w Akademii Miedzi

07.04.2021, 17:45
Trenerzy Maciej Białas i Mateusz Wietrzak w rundzie wiosennej będą funkcjonować w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica w nowych rolach. Trener Białas zostanie asystentem w II zespole Miedzi, natomiast trener Wietrzak obejmie zespół juniorów młodszych.

Asystentem Wojciecha Łobodzińskiego w zespole Miedzi II Legnica został trener Maciej Białas. Dotychczas prowadził on drużynę U17 Akademii Piłkarskiej Miedzi. Od dziś wcieli się w rolę II trenera na szczeblu III ligi.

- Bardzo cieszę się z otrzymanej szansy pracy w drugim zespole. Myślę, że z takich możliwości trzeba korzystać od razu, bo kolejnych może długo nie być. Na pewno czeka mnie cenne doświadczenie i całkowicie inny charakter pracy niż z zawodnikami w piłce juniorskiej. Myślę, że bardzo dużo skorzystam na współpracy z trenerem Łobodzińskim, patrząc również przez pryzmat jego bogatej kariery zawodniczej. Na chwilę obecną musimy zrobić wszystko, żeby zespół oprócz ładnej gry dla oka zaczął zdobywać punkty – mówi Maciej Białas.

Mateusz Wietrzak zajmie jego miejsce w drużynie U17. Dotychczas młody trener był opiekunem zespołu U13 Akademii Miedzi.

- Z propozycji objęcia zespołu U17 jestem bardzo zadowolony i przyjąłem ją bez wahania. Jest to obszar piłki młodzieżowej, w której czuję się najlepiej. Pomimo, że do końca sezonu zostały nieco ponad 2 miesiące to fakt, że stosunkowo dobrze znam ten zespół przyspieszy proces wzajemnej adaptacji. Jestem przekonany, że od pierwszego dnia będziemy mogli zacząć pracę na najwyższych obrotach. Jeśli pomimo pandemii uda się wznowić rozgrywki ligowe, to z całą pewnością będziemy nadal walczyć o awans do Ligi Centralnej, który pozostaje w naszym zasięgu. Dzięki temu, że jestem zaangażowany w tworzenie powstającego modelu gry, będę mógł również stopniowo przygotowywać obecny rocznik U17 do funkcjonowania w nowej organizacji. Chciałbym, aby najbliższy czas był okazją do tego, by dać jak najwięcej zawodnikom w kontekście ich indywidualnego rozwoju, a dla mnie osobiście na ustabilizowanie swojej pracy na danym etapie szkolenia - mówi Mateusz Wietrzak.

Jak przyznaje pełniący obowiązki dyrektora Akademii Miedzi Tomasz Syska, awanse zawodowe powyższych trenerów nie są przypadkiem. Zarówno zawodnicy, jak i szkoleniowcy mają w akademii zaplanowaną ścieżkę rozwoju.

- W Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica trenerzy tak samo jak zawodnicy mają indywidualną ścieżkę rozwoju zawodowego. Nasz model funkcjonowania chcemy oprzeć na specjalistach w danej kategorii wiekowej. Dlatego przejście trenera Mateusza Wietrzaka do zespołu U17 jest naturalnym działaniem, ponieważ jego osoba jest związana z długofalowym projektem funkcjonowania w tym pionie szkoleniowym. Trener Maciej Białas podążył w naszym projekcie zaplanowaną ścieżką rozwoju w przyśpieszonym tempie i otrzymał możliwość adaptacji do piłki zawodowej, czyli funkcjonowania w roli II trenera w II zespole, gdzie będzie zbierał doświadczenie pod okiem trenera Wojciecha Łobodzińskiego. Dla naszych szkoleniowców jest to awans zawodowy i jestem spokojny o powodzenie ich dalszej pracy - dodaje Tomasz Syska.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/