Aktualności

Akademia

Trenerzy Akademii Miedzi U11-U13 z nowymi umowami

16.06.2021, 12:00
Kolejni trenerzy Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica przedłużyli swoje umowy. W przedziale szkoleniowym U11-U13 swoje kontrakty z Miedzią Legnica parafowało czterech szkoleniowców.

Za grupę U11 niezmiennie będzie odpowiedzialny trener Krzysztof Skrzypek, który będzie kontynuował swoją pracę w roli pierwszego trenera tego zespołu. Poza tym trener Skrzypek będzie odpowiedzialny także za Model Treningu Mentalnego.

- Czuje dużą radość. Jestem jedną z osób, która jest tutaj parę ładnych lat. Towarzyszy mi też duża odpowiedzialność z racji mojego stażu w Akademii Miedzi, który trwa już dobrych parę lat. Odpowiedzialność przede wszystkim przed tymi, którym będę służył pomocą i pomagał we wskazywaniu kierunku. Poza pracą trenerką, cieszę się, że w tym roku będzie okazja do rozpoczęcia pracy w obszarze treningu mentalnego – mówi trener Krzysztof Skrzypek.

Kkrzysztof Skrzypek

 

Kolejnym trenerem z nową umową jest Dawid Koneszko. W nadchodzącym sezonie będzie pełnił rolę I trenera zespołu U12 oraz I trenera Grupy Selekcyjnej U11 Akademii Miedzi.

- Jestem zadowolony i bardzo się cieszę, że w nowy sezonie będę reprezentował klub jako trener. Cieszę się, że będę funkcjonował w nowym projekcie, nad którym pracuje sztab trenerów. Świadczy to na pewno, że Akademia Miedzi się rozwija, trenerzy się rozwijają, a co za tym idzie także nasi zawodnicy. Mam nadzieję, że w przyszłości to zaowocuje wychowankami w pierwszym zespole – mówi trener Dawid Koneszko.

Dawid Koneszko

W przestrzeni U11-U13 swoje zadania będzie miał także trener Paweł Krajewski, o którym wspominaliśmy już podczas informacji dotyczących młodszych grup. W tej przestrzeni trener Krajewski będzie pełnił rolę II trenera zespołu U12 oraz zajmie się koordynowaniem szkolenia w grupach U11-U13.

Paweł Krajewski

Kolejnym z trenerów Akademii Miedzi, który będzie funkcjonował w przestrzeni U11-U13 jest trener Jakub Grabowski. W przyszłym sezonie zostanie II trenerem zespołu U13. Poza tym będzie odpowiedzialny za Dział Rozwoju Akademii, w którym będzie współpracował przy Modelu Gry, pełnił rolę analityka, współtworzył Model Szkolenia oraz współpracował przy Modelu Indywidualizacji Procesu Treningowego.

- Czuje się szczęśliwy. Na pewno czeka nas niezwykle wymagający sezon, pod kątem wdrażania modelu gry i jego konsekwentna ewaluacja. Chcemy wytworzyć w klubie dzięki niemu atmosferę rozwoju i otwartości na nowe treści. Ujednolicony program pomoże w sposób harmonijny wychowywać zawodników i przygotowywać ich w dłuższej perspektywie do gry w pierwszym zespole. Mam wielką nadzieję, że nasza praca przyniesie owoce, z których będziemy mogli być dumni jako klub – mówi trener Jakub Grabowski.

Jakub Grabowski


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl