Aktualności

Klub

Trenerzy po meczu Zagłębie - Miedź

17.08.2019, 17:37
Zagłębie Sosnowiec wygrało z Miedzią Legnica w najmniejszym możliwym rozmiarze. Prezentujemy pomeczowe wypowiedzi trenerów Dominika Nowaka i Radosława Mroczkowskiego.

Dominik Nowak:

- Bardzo dobrze weszliśmy w spotkanie jako zespół. Staraliśmy się narzucić swój styl. W 2-3 sytuacjach mogliśmy dynamiczniej zakończyć akcję. Natomiast już pierwsza akcja Zagłębia była dla nas sygnałem ostrzegawczym, że musimy być bliżej. To jest najważniejsze w piłce, by w polu karnym i przed nim nie dawać rywalom takiej swobody. W kolejnej sytuacji nie mieliśmy tyle szczęścia i straciliśmy bramkę. Uważam, że to nie było dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Mamy wiele zastrzeżeń, ale przed nami chłodna analiza. Przez najbliższy tydzień musimy się skupić na tym, co nie zadziałało. Na pewno możemy grać szybciej i ciekawiej. Z drugiej strony, musimy być bardziej skuteczni w polu karnym, bardziej pazerni przy wykończeniu, bo tego też dzisiaj nam zabrakło. Przed nami szybka regeneracja i następny mecz w Chojnicach.


Radosław Mroczkowski:

- Cieszymy się z punktów. Widzieliśmy jaki był to mecz. Objęliśmy prowadzenie w pierwszej połowie meczu, a mogło być ono wyższe. Miałem trochę pretensji do zespołu, bo można było spokojniej grać i kontrolować mecz. Na pewno zespół bardzo chciał. Widzieliśmy ile było dzisiaj zmian personalnych, prób innego ustawienia. To jest to, co cały czas, od początku nas spotyka. Potrzebujemy czasu, by ustabilizować kadrę i sprawdzić zawodników w boju. Wiemy, że sparingów było mało. Dzisiaj mieliśmy debiutanta na lewej stronie i naprawdę bardzo czekałem na ten mecz, by ocenić go w grze o stawkę. Taki mecz daje obraz zawodnika i sprawdza potencjał. Mały plusik trzeba temu zawodnikowi postawić, bo zagrał poprawnie jak na debiut w tej trudnej lidze. Zawodnicy, którzy grali, starali się. Wiemy, że trudno jest prowadzić grę, by była ona płynna, gdy robi się tyle zmian. Mecz był jaki był, natomiast my walczyliśmy, żeby zbudować trochę pewności, wygrywając to spotkanie. Nie szukaliśmy żadnych fajerwerków, ale pierwsza bramka padła po ładnie skonstruowanej akcji. Przed tą bramką mieliśmy przedsmak takiej sytuacji, która przy technologii goal-line może zostałaby uznana jako gol. Skończyło się szczęśliwie dla nas, nie straciliśmy do końca prowadzenia i to trzeba docenić. Doceniam te punkty i pracę chłopaków, choć wiemy ile pracy jeszcze przed nami.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/