Aktualności

Klub

Trzy rzeczy, które warto wiedzieć o meczu Chrobry - Miedź

02.12.2019, 14:30
Derbowe zwycięstwo z Chrobrym było niezwykle ważne dla Miedzi. W Głogowie mogą się natomiast cieszyć głównie z tego, że w tym sezonie było to ostatnie spotkanie z drużyną dowodzoną przez trenera Dominika Nowaka, który na pomarańczowo-czarnych sposób ma jak mało kto.

Chrobry Głogów pod wodzą trenera Ireneusza Mamrota miał swoisty patent na zielono-niebiesko-czerwonych. Role odwróciły się, gdy szkoleniowcem Miedzi został Dominik Nowak, pod którego wodzą legniczanie nie przegrali z pomarańczowo-czarnymi. Co więcej w czterech derbowym meczach z Chrobrym pod kierunkiem trenera Nowaka Miedź odniosła aż trzy zwycięstwa!

Gole dla legniczan w meczu z głogowianami strzelali Jakub Łukowski i Marquitos. Dzięki temu obaj wysunęli się na czoło wśród strzelców bramek dla Miedzi w obecnym sezonie i mają ich na koncie po 4. Warto wspomnieć, że Łukowski zdobył też 2 gole dla Olimpii Grudziądz i łącznie ma już w dorobku 6 trafień w obecnym sezonie Fortuna 1 Ligi. Marquitos to natomiast legnicki król asyst, których w aktualnym sezonie ma już 6. Do tego dodać należy jeszcze jeden rzut karny dla Miedzi podyktowany za faul na hiszpańskim pomocniku.

Marquitos jest zresztą w tym sezonie graczem, który szczególnie uprzykrzył głogowianom życie. W niedzielę zdobył bramkę, a w pierwszym tegorocznym starciu obu ekip na Stadionie im. Orła Białego obok trafienia zaliczył też asystę.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/