Aktualności

Klub

Trzy rzeczy, które warto wiedzieć o meczu Miedź – Chrobry...

11.08.2019, 20:00
Derbowe spotkanie Miedzi z Chrobrym Głogów niewątpliwie było najważniejszym wydarzeniem 3 kolejki Fortuna 1 Ligi. Mecz przyciągnął na trybuny 4 447 kibiców, co znów okazało się najlepszym wynikiem w kolejce! Prezentujemy kilka ciekawostek związanych ze spotkaniem.

Roko Mislov wyrasta na głównego jokera w talii trenera Dominika Nowaka. W dwóch pierwszych spotkaniach Chorwat wchodził na boisko na ponad 20 minut przed końcem meczu. Tym razem Mislov pojawił się na murawie dopiero w 86 minucie. Tymczasem po kilkudziesięciu sekundach, w pierwszym kontakcie z piłką, pomocnik zdobył dającego zwycięstwo gola!

W meczu z Chrobrym Głogów oficjalny debiut w pierwszym zespole Miedzi zanotował Maciej Śliwa. 18-letni pomocnik zdążył już wcześniej rozegrać jedno spotkanie ligowe w legnickiej drużynie na Stadionie im. Orła Białego, ale był to trzecioligowy mecz z Piastem Żmigród w drugiej drużynie. Podczas sobotniego pojedynku Śliwa pojawił się na boisku w 73 minucie, zmieniając Patryka Makucha. Co utalentowany pomocnik powiedział po debiucie przeczytacie TUTAJ.

Sobotni mecz wyjątkowy był również dla Patryka Makucha, który po raz pierwszy znalazł się w wyjściowej jedenastce pierwszej drużyny Miedzi. Patryk w zeszłym sezonie zdążył rozegrać 3 mecze w Ekstraklasie, ale za każdym razem na boisku meldował się wchodząc z ławki rezerwowych. Z kolei w Nowym Sączu Makuch pojawił się na boisku w przerwie. Dobry występ w Małopolsce sprawił, że trener Dominik Nowak zdecydował się postawić na 20-latka od pierwszej minuty derbowego starcia.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/