Aktualności

Klub

Trzy rzeczy, które warto wiedzieć o meczu Miedź – Puszcza Niepołomice

05.10.2019, 18:50
Legniczanie w meczu 12 kolejki przerwali znakomitą serię zespołu z Niepołomic, a szczęśliwym strzelcem okazał się Paweł Zieliński.

Po dwunastu kolejkach Fortuna 1 Ligi Miedź ma w dorobku 20 punktów. To zaledwie jeden mniej niż przed dwoma laty na tym samym etapie rozgrywek. Wówczas zielono-niebiesko-czerwoni zakończyli sezon z pięciopunktową przewagą nad drugim w tabeli Zagłębiem Sosnowiec. Bilans spotkań Miedzi był wówczas bardzo podobny do obecnego, wynosząc 6-3-3. Teraz legniczanie legitymują się bilansem 6-2-4. W aktualnym sezonie podopieczni trenera Dominika Nowaka rozegrali też jedno wyjazdowe spotkanie więcej. Z kolei w rozgrywkach 2016/2017, które legniczanie zakończyli z punktem straty do awansującego Górnika Zabrze, po dwunastu kolejkach Miedź miała w dorobku 18 punktów. Tuż za zespołem znad Kaczawy plasowała się drużyna trenera Marcina Brosza…

Paweł Zieliński pozostaje szczęśliwym dla legniczan strzelcem, bowiem odkąd występuje w barwach Miedzi, gdy trafia do siatki rywali, zielono-niebiesko-czerwoni nie przegrywają. W bieżącym sezonie defensor zaliczył już drugie trafienie. Jest to również drugi gol Zielińskiego z rzędu w meczach na Stadionie im. Orła Białego.

Miedź jako pierwsza w obecnym sezonie wygrała z grającą na wyjeździe Puszczą Niepołomice. Zespół z Małopolski dotychczas odniósł na obcym terenie 4 zwycięstwa i zanotował 1 remis, będąc najlepiej punktującą poza własnym boiskiem ekipą.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/