Aktualności

Akademia

Utalentowany Holender dołącza do Miedzi II

15.02.2021, 14:11
20-letni skrzydłowy Byron Burgering wzmocnił Miedź II. Holender przebywał na testach w Legnicy od początku zimowego okresu przygotowawczego i swoją postawą przekonał sztab drugiego zespołu Miedzi. Burgering podpisał z Miedzią 3-letni kontrakt.

Byron Burgering jest zawodnikiem ofensywnym. Może występować zarówno na prawym, jak i lewym skrzydle. Nowy zawodnik Miedzi II urodził się 28 listopada 2000 roku w holenderskim Houten, gdzie zaczynał swoją piłkarską przygodę. Pierwszym klubem młodego Holendra była Delta Sports 95. W 2016 roku przeszedł do oddalonego o kilka kilometrów v.v. 't Goy, gdzie występował przez dwa lata. Kolejnym klubem Holendra była drużyna FC Eindhoven występująca w pierwszej lidze, skąd przeniósł się do trzecioligowego Sportlust' 46.

- W Miedzi bardzo mi się podoba. Jest to klub z ambicjami, który chce awansować do Ekstraklasy. Myślę, że jest tu dla mnie spora szansa na dalszy rozwój jako piłkarza. Na razie będę występował w drugim zespole Miedzi, ale dobrą grą chciałbym wywalczyć sobie możliwość zaprezentowania się trenerowi pierwszej drużyny – mówi Byron Burgering.

Holender był testowany w Miedzi II od początku zimowego okresu przygotowawczego. Występował także w sparingach zespołu trenera Marcina Płuski, w których zdobył dwa gole. Swoją postawą na treningach i w spotkaniach kontrolnych przekonał do siebie sztab Miedzi II.

- Jest to bardzo szybki zawodnik, z dużym potencjałem motorycznym. Na pewno można powiedzieć, że Byron jest skoncentrowany na ciężkiej pracy i ciągłym rozwoju – mówi Marcin Płuska, trener Miedzi II.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/