Aktualności

Klub

W ćwierćfinale z Legią

12.12.2019, 12:18
Miedź Legnica poznała rywala w ćwierćfinale Totolotek Pucharu Polski. Podczas losowania w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej legniczanie trafili na aktualnych wicemistrzów kraju i rekordzistów pod względem zdobycia trofeum Legię Warszawa.

Legia po 18 kolejkach PKO Ekstraklasy ustępuje jedynie Pogoni Szczecin. W poprzednich rundach warszawianie wygrali 2:0 w Niepołomicach z Puszczą, 3:2 w Łodzi z Widzewem oraz 2:0 w Łęcznej z Górnikiem.

W 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski wystąpi osiem najlepszych klubów. Na ten poziom awansowało pięć zespołów z PKO Ekstraklasy i trzy z Fortuna 1 Ligi. Wszystkie rozpoczęły tegoroczną rywalizację od 1/32 finału.

Przypomnijmy, że w rozgrywkach Totolotek Pucharu Polski w każdej drużynie na boisku musi przebywać minimum jeden młodzieżowiec (poniżej 22 roku życia – w sezonie 2019/2020 z rocznika 1998 i młodsi). W trakcie meczu trenerzy mogą przeprowadzić cztery zmiany, ale ostatnią z nich można dokonać wyłącznie w dogrywce. Rywalizacja toczy się o wysoką stawkę. Zdobywca trofeum otrzyma 3 mln złotych, a łączna pula nagród wyniesie 6 580 000 zł.

Rolę gospodarza pełnią zespoły grające na co dzień na niższym poziomie rozgrywkowym. W przypadku drużyn z tej samej ligi, mecze rozgrywane są na boisku drużyny wylosowanej jako pierwsza. Przed każdą fazą odbywa się osobne losowanie. W każdej rundzie rywalizacja toczy się na zasadzie jednego meczu.

Pojedynki 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski zaplanowano na marzec 2020 roku. Finał Totolotek Pucharu Polski odbędzie się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie.

Pary 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski:

Miedź Legnica - Legia Warszawa
GKS Tychy – Cracovia Kraków
Stal Mielec - Lech Poznań
Lechia Gdańsk – Piast Gliwice

Ostatni raz z Legią w Legnicy mierzyliśmy się 22 września 2018 roku. Tutaj zobaczycie kulisy z tego meczu:


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/