Aktualności

Akademia

W czwartek Miedź II zagra z Rekordem

31.03.2021, 14:24
Najbliższy czwartek upłynie kibicom Miedzi pod znakiem meczu drugiej drużyny w Bielsku-Białej. Legniczanie zmierzą się z miejscowym Rekordem, który na własnym boisku najczęściej remisuje. Miedzi II w obecnej sytuacji przyda się jednak pewne zwycięstwo i wywalczenie 3 punktów.

Miedź II Legnica  na własnym boisku w 5. serii gier pokonała Rekord 2:0 po dwóch golach Macieja Koziary.  W najbliższy czwartek przydałoby się powtórzyć ten rezultat, choć Koziary w składzie legnickiej drużyny już nie ma ale nie znaczy to, że nie znalazł on godnych następców. W ostatnim spotkaniu z Lechią Zielona Góra gra rezerw mogła się podobać. Mimo porażki nasi zawodnicy przez większość czasu przeważali. Brakowało tylko skutecznej finalizacji. Miejmy nadzieję, że przed meczem z Rekordem legnicki team dopracował skuteczność pod bramką rywala.  

Jeśli chodzi o przeciwników naszych piłkarzy, to Rekord na własnym terenie najczęściej remisuje. Bielszczanie do tej pory „przed własną publicznością” zaliczyli trzy zwycięstwa, cztery remisy i trzy porażki. Ogółem zespół Rekordu w tym sezonie ma na swoim koncie po 7 wygranych, remisów i przegranych, co ostatecznie daje tej drużynie 28 punktów i 9 miejsce w ligowej tabeli. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu jest Szymon Szymański, który dotychczas zdobył 9 z 33 zdobytych przez Rekord goli. Najwyższe ligowe zwycięstwo Rekordu na swoim boisku to wygrana 4:0 z MKS Kluczbork w ramach 12. serii gier.

Miedź II aktualnie zajmuje miejsce tuż nad kreską. Legniczanie z 23 punktami sąsiadują z otwierającym strefę spadkową Piastem Żmigród, który ma taki sam dorobek punktowy. Nie jest tajemnicą, że dzięki zwycięstwu w Bielsku-Białej i korzystnych wynikach pozostałych spotkań Miedź może załapać lekki oddech w tabeli. Jest na to spora szansa ponieważ Piast w tej serii spotkań mierzyć się będzie na własnym boisku z Ruchem Chorzów i nie będzie na pewno faworytem w tym spotkaniu. Legniczanie jako jedyni będą grali mecz ligowy w czwartek. Pozostałe mecze odbędą się dziś (Zagłębie II Lubin – Górnik II Zabrze) oraz w sobotę 3 kwietnia.

01.04.2021 czwartek 16:00, BTS Rekord Bielsko-Biała -   Miedź II Legnica, 3. liga, trener: Marcin Płuska, boisko przy ul. Startowej 13, Bielsko-Biała, kolejka 24/38

 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/