W niedzielę Miedź zagra ze Stalą. Czas wyrównać rachunki!

25.08.2017, 15:11

2017_Miedz_Legnica_-_Stal_Mielec_-_91.jpgW niedzielę o godz. 20.00 Miedź podejmie Stal Mielec w meczu 6. kolejki rozgrywek Nice 1 Ligi. – Liczymy na doping naszych kibiców już od pierwszej minuty. Niech on poniesie zespół do zwycięstwa. O zawodników jestem spokojny – ci, którzy wyjdą na boisko, dadzą z siebie wszystko – mówi trener Dominik Nowak.

Miedź ma ze Stalą rachunki do wyrównania. Pod koniec zeszłego sezonu legniczanie przegrali z tym rywalem na własnym stadionie 1:2 i ten mecz w dużej mierze zaważył, że Miedzi zabrakło 1 punktu do awansu. Ale kibice Miedzi doskonale pamiętają także baraże o awans do najwyżej klasy rozgrywkowej z 1991 roku, w których także jedną bramką lepsza okazała się Stal. Dlatego teraz wszyscy w Legnicy liczą, że seria niekorzystnych meczów ze Stalą zostanie przerwana. – Wiem, że to jest dla kibiców ważny mecz. Liczymy na ich doping już od pierwszej minuty. Niech on poniesie zespół do zwycięstwa. O zawodników jestem spokojny – ci, którzy wyjdą na boisko, dadzą z siebie wszystko – mówi trener Nowak. Jego drużyna w świetnym stylu wygrała trzy ostatnie mecze. Od środkowego zwycięstwa 2:0 w Suwałkach i długiej drogi powrotnej do Legnicy nie minęło jednak zbyt wiele czasu, dlatego szkoleniowiec Miedzi zwraca uwagę, że najważniejsza jest odpowiednia regeneracja. – To jest bardzo ważne, bo my nadal chcemy grać ofensywnie, narzucić rywalom swój styl i kontrolować wydarzenia na boisku. Uważam, że Stal to bardzo silny zespół, ale my przede wszystkim skupiamy się na tym, jak mamy grać i co jeszcze w naszej grze można poprawić – dodaje trener naszej legnickiej.

Stal po pięciu kolejkach ligowych tego sezonu ma na koncie 9 punktów. Zespół z Mielca wygrał trzy spotkania, a dwa przegrał. W ostatniej kolejce prowadził już 2:0 z Pogonią Siedlce, ale przegrał 2:3. – Jesteśmy winni kibicom rehabilitację za porażkę z Pogonią. Prowadziliśmy i powinniśmy dowieźć do końca korzystny wynik. Musimy trenować jeszcze ciężej by wywieźć trzy punkty z Legnicy – powiedział oficjalnej na stronie Stali jej zawodnik Waldemar Gancarczyk, co doskonale pokazuje, że goście przyjadą do Legnicy mocno zmobilizowani. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz, a Miedź w przypadku wygranej wskoczy na fotel lidera (co najmniej do poniedziałku, bo wtedy swój mecz rozegra liderujący obecnie Chrobry).

Sędzią niedzielnego meczu będzie Sebastian Jarzębak z Bytomia. Przedsprzedaż biletów na to spotkanie cały czas trwa w Strefie Miedzi w Galerii Piastów. W dniu meczu kasy stadionu będą czynne od godz. 18.00.

Ze względu na duże zainteresowanie meczem Miedzi ze Stalą bardzo prosimy kibiców o wcześniejszy zakup biletów i przyjście na stadion, co pozowli uniknąć kolejek. Wszystkie kołowrotki będą czynne już od godz. 18.00!