Aktualności

Klub

W niedzielę pomagamy małemu Alankowi.

12.12.2018, 11:27
X Świąteczny Turniej Charytatywny już w najbliższą niedzielę. W tym roku pieniądze zebrane podczas tego wydarzenia zostaną przekazane dla małego Alanka, który potrzebuje operacji serca. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w turnieju, bo kwota jaka jest potrzebna to 1 200 000 zł.

Krzysztof Piotrowski nie zastanawiał się zbyt długo komu przekazać cały dochód z najbliższego turnieju. Od razu zdecydował, że będzie to  2,5 –letni Alan Wróblewski, który urodził się z wadą serca i potrzebuje jak najszybszej operacji. - 72 – tyle razy na minutę uderza serduszko zdrowego dziecka. U Alana jest więcej, dużo więcej… Wykryto częstoskurcz. Jego serce czasami bije jak oszalałe. Przy sercu, które nie jest prawidłowo wykształcone, oznacza to jedno – śmiertelne niebezpieczeństwo – wyjaśnia swoją decyzję Piotrowski.

Dodatkowo, na operację zdecydowali się tylko lekarze w Bostonie. Nikt w Polsce nie chciał się jej podjąć. Mały Alanek potrzebuje wsparcia w kwocie 1 200 000 tyś. zł. – Jest to kwota astronomiczna. Ale kto jak nie my wszyscy możemy się zjednoczyć i pomóc temu małemu chłopcu. Chciałbym abyśmy uzbierali całość już w niedzielę, ale jestem realistą i liczę, że dzięki turniejowi oraz pomocy legniczan o całej sprawie zrobi się głośno w całej Polsce. Tylko razem możemy osiągać tak duże cele. Wierzę, że wszystko rozpocznie się w Legnicy, a skończy szczęśliwie w Bostonie – dodaje Piotrowski.

Turniej tradycyjnie odbędzie się w hali przy ul. Wierzyńskiego. W rozgrywkach weźmie udział sześć zespołów. Jednak to nie rywalizacja sportowa będzie tu najważniejsza. Jak co rok, pomiędzy meczami zostaną przeprowadzone licytacje. A jest się o co licytować. – Wśród ogromnej ilości fantów jakie przekazane zostały mi na licytacje są m.in. koszulka reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego z autografem, medal za zdobycie Pucharu Polski przez Miedź w 1992 roku od Krzysztofa Wojtkowskiego wraz ze zdjęciami z autografem, koszulka Lechii Gdańsk z autografami całego zespołu, rozmaite vouchery, kolekcjonerski zestaw bombek świątecznych Miedzi Legnica i wiele innych znakomitych rzeczy – mówi Piotrowski.

Poza tym czekają nas również występy artystyczne oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku. - Rejestracja dawców szpiku dedykowana dla Sabiny Latosińskiej, która zmaga się ze śmiertelną chorobą - Nocną Napadową Hemoglobinurią. Dziewczyna pochodzi z miejscowości Różana. Wszyscy łączymy się i pomagamy! - apeluje Krzysiek.

X Świąteczny Turniej Charytatywny odbędzie się w najbliższą niedzielę 16 grudnia w hali sportowej przy u. Wierzyńskiego. Początek o godz. 14.00. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału. 

A tak turniej wyglądał w ubiegłym roku.

 


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/