Aktualności

Klub

W środę Miedź zmierzy się ze Stalą Mielec

16.05.2017, 18:56

2016_Stal_Mielec_-_Miedz_Legnica_-_101.JPGW 31. kolejce rozgrywek Nice 1 Ligi Miedź podejmie w Legnicy Stal Mielec (początek meczu w środę o godz. 19.00). – Nie ma co patrzeć w tabelę, tylko trzeba wygrać. Najpierw zróbmy swoje, żeby mieć czyste sumienie, a potem zobaczymy, gdzie nas to zaprowadzi – mówi Ryszard Tarasiewicz, trener Miedzi.

Po bardzo dobrej grze i zwycięstwie w spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec Miedź do miejsca premiowanego awansem do Ekstraklasy traci tylko 2 punkty. W środę nasza drużyna zagra ze Stalą Mielec. – Zwycięstwo z Sosnowcem dało nam nadzieję. Ale nie ma co patrzeć w tabelę, tylko trzeba wygrywać – mówi przed starciem ze Stalą trener Tarasiewicz. Tym razem szkoleniowiec legniczan nie może skorzystać jedynie z obrońcy Michała Stasiaka, który pauzuje za kartki. Czy w środę, podobnie jak w meczu z Zagłębiem, zobaczymy Miedź grającą bardzo ofensywnie od pierwszego gwizdka? I czy znów w środku pomocy grą będzie kierował nominalny skrzydłowy Wojciech Łobodziński, który w starciu z Zagłębiem bardzo dobrze poradził sobie z tym zadaniem? – Wiele zależy od formy fizycznej naszych ofensywnych zawodników. Bo przy takiej grze trzeba cały czas nękać rywali z przodu, a do tego zachować jeszcze silę, by wracać do obrony. Jeśli chodzi o Wojtka, to jest to na tyle doświadczony piłkarz, że świetnie sobie radzi w każdej sytuacji. W ostatnim meczu przesunąłem go do środka, bo chciałem by zachował więcej sił na grę ofensywną, zamiast biegać na skrzydle za Pribulą – tłumaczył szkoleniowiec Miedzi. Nie wiadomo jednak, czy w środę legniczanie zastosują ten sam wariant.

Stal w ligowej tabeli zajmuje 10. miejsce i zgromadziła dotychczas 38 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem tej drużyny jest Kamil Radulj, który dotychczas sześć razy wpisał się na listę strzelców. W jesiennym meczu Miedź uległa Stali w Mielcu 1:0, a teraz chce wziąć rewanż za tamto spotkanie. Sędzią środkowego meczu będzie Wojciech Krztoń z Olsztyna. Ten arbiter w bieżącym sezonie pokazuje średnio 3,75 żółtych kartek na mecz.

Przedsprzedaż biletów na ten mecz prowadzona jest cały czas w Strefie Miedzi w Galerii Piastów. W dniu meczu kasy stadionowe będą czynne od godz. 17.00. Zapraszamy!


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/