Aktualności

Akademia

Wesley Omuru w Miedzi II Legnica

16.07.2021, 10:15
Niespełna 16-letni Wesley Omuru dołącza do drużyny Miedzi II Legnica. Utalentowany skrzydłowy wzmocni również najstarsze drużyny Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica.

Omuru jest wychowankiem Stali Stalowa Wola, w której rozpoczął treningi w wieku siedmiu lat. Latem 2018 roku wzmocnił natomiast Stal Rzeszów, występując w starszych rocznikowo drużynach. Miniony sezon spędził w zespole Centralnej Ligi Juniorów U17. W Miedzi trenował będzie w trzecioligowej drugiej drużynie, a występować będzie mógł również w najstarszych drużynach akademii.
 
- Moim głównym celem na najbliższy sezon będzie rozegranie jak największej liczby minut w III lidze oraz pomoc drużynie U19 w wywalczeniu awansu do Ligi Makroregionalnej, a następnie do Centralnej Ligi Juniorów. Mogę również występować w roczniku U17. Cieszę się z szansy jaką otrzymałem od Miedzi. Jest to dla mnie bardzo duży krok w kierunku dalszego piłkarskiego rozwoju – mówi Wesley Omuru.
 
Obok polskiego, zawodnik posiada także nigeryjskie obywatelstwo. Z Miedzią Omuru związał się kontraktem do 30 czerwca 2024 roku.
 
- Jest to wysoko perspektywiczny zawodnik, którego obserwowaliśmy od dłuższego czasu, dlatego jestem bardzo zadowolony z realizacji transferu. Mamy dla Wesleya przygotowaną indywidualną ścieżkę rozwoju i cierpliwie będziemy monitorować jego postępy – podkreśla Tomasz Syska, dyrektor Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica.
 
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl