Aktualności

Akademia

Wojciech Łobodziński nowym trenerem rezerw Miedzi

06.04.2021, 12:40
Marcin Płuska nie jest już trenerem występujących w 3 lidze rezerw Miedzi Legnica. Od wtorku jego obowiązki przejął Wojciech Łobodziński, były piłkarz Miedzi, a ostatnio jeden z asystentów trenera Jarosława Skrobacza w pierwszym zespole Miedzi.

Marcin Płuska w Miedzi pracował od sierpnia 2020 roku, najpierw jako asystent w zespole rezerw, a od października jako pierwszy trener tej drużyny. Wraz z nim z Miedzi II odchodzi także jego asystent Daniel Łebek. Obu panom dziękujemy za pracę na rzecz Miedzi i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej.
 
Od wtorku 6 kwietnia obowiązki trenera Miedzi II przejął Wojciech Łobodziński. 39-letni były reprezentant Polski i uczestnik Euro 2008 w Miedzi występował w latach 2012-2020 i zapisał się w historii klubu złotymi zgłoskami. Jako kapitan w 2018 roku wywalczył z Miedzią pierwszy historyczny awans do Ekstraklasy. Profesjonalną karierę piłkarską zakończył definitywnie latem 2020 roku. W obecnym sezonie był jednym z asystentów trenera Jarosława Skrobacza w pierwszym zespole Miedzi. Jest także w trakcie kursu trenerskiego UEFA Pro.
 
- Każdy trener chce prędzej czy później spróbować samodzielnej pracy. Ja znam dość dobrze zawodników Miedzi II, część z nich obserwowaliśmy na treningach pierwszej drużyny, więc wiem czego mogę od nich oczekiwać. Chcę postawić mocno na współpracę między pierwszym a drugim zespołem i mam w tym pełne wsparcie trenera Skrobacza. Oczywiście, ważny jest cel sportowy, bo chcemy utrzymać się w III lidze, ale nadrzędną kwestią jest rozwój tych młodych zawodników z rezerw, by w przyszłości mogli oni spróbować sił w pierwszej drużynie – mówi Wojciech Łobodziński. Pierwszy mecz pod jego wodzą Miedź II rozegra już w sobotę 10 kwietnia o godz. 13.00 na boisku przy ul. Świerkowej z Polonią Nysa.
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/