Aktualności

Akademia

Wojciech Robaszek: Stawiam na pracę

29.11.2018, 13:18
Wojciech Robaszek należy do osób wyznających etos ciężkiej pracy. Awansu z juniorami starszymi nie uznaje za żaden, nawet najmniejszy sukces. Jakie są ambicje dyrektora Akademii Piłkarskiej Miedzi dowiecie się czytając naszą rozmowę.

Pierwsze półrocze w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica i już pierwszy mały sukces, bo awans z Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych do ligi makroregionalnej.

Nie nazwałbym tego sukcesem. Nazwałbym to minimum, które powinno być w Akademii Miedzi Legnica. To poziom makroregionu. Przed nami stawiam dalszą pracę. Każdego dnia, każdego tygodnia, każdego miesiąca. Aby piłkarze mogli osiągnąć swoje maksymalne możliwości i mogli grać w piłce seniorskiej na jak najwyższym poziomie. Do tego zmierzamy.

Dużo trener mówi o pracy. To ma być taka cecha charakterystyczna Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica?

Tak zdecydowanie. Bardzo mocno patrzę na środowisko trenerskie. Chciałbym, żebyśmy byli jednolitym środowiskiem, wspólnie myślącym i żebyśmy wszyscy poprzez ciężką pracę wychowywali dobrych piłkarzy. Chciałbym, aby trenerzy też zaszczepiali ten rytuał ciężkiej, codziennej pracy, bez wolnego, chęć rozwoju, dążenia do jak największych sukcesów. Dlatego środowisko trenerskie jest tak bardzo ważne, aby zawodnicy w Akademii mieli to od kogo czerpać i od kogo się uczyć, żeby trenerzy przekazywali te najważniejsze rzeczy każdego dnia.

Wchodzicie do ligi makroregionalnej. Tam zagracie już z mocniejszymi drużynami. Będzie to też pewna niewiadoma, bo po ostatnich reformach w rozgrywkach młodzieżowych przesiew drużyn jest dosyć duży. Przeprowadziliście już pierwsze analizy tego, co może was tam czekać?

Chciałbym, żebyśmy grali na jak najwyższym poziomie, aby rywale stwarzali nam trudne warunki, aby sędziowanie, boiska były jak najlepsze. To mnie interesuje. Chciałbym poprowadzić drużynę, która będzie tak funkcjonowała, będzie tak wytrenowana, żeby każdemu rywalowi było z nią bardzo ciężko. Do tego będziemy dążyć. Mogę powiedzieć, że od poniedziałku zaczęliśmy przygotowania do tej rundy.

WIĘCEJ NA PORTALU legnica24h.pl


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.saller-polska.com/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/