Aktualności

Akademia

Wygrał młodzieżową Ligę Mistrzów i zagra w Miedzi II

28.08.2020, 13:49
Edgar Fernandez, wychowanek FC Barcelony i triumfator młodzieżowej Ligi Mistrzów UEFA został zawodnikiem Miedzi II Legnica. Ofensywny piłkarz rodem z Hiszpanii wzmocni trzecioligowe rezerwy naszego klubu.

Edgar Fernandez urodził się 22 lutego 1999 roku w hiszpańskim Terrassa. 21-letni ofensywny zawodnik (może z powodzeniem występować jak skrzydłowy lub napastnik) był zawodnikiem FC Barcelony. Występował w drużynach U-16, U-18 i U-19. Właśnie z tym ostatnim zespołem sięgnął po wygraną w Młodzieżowej Lidze Mistrzów UEFA w sezonie 2017/18. Podczas domowego meczu grupowego tych rozgrywek ze Sportingiem Lizbona U-19, Fernandez zdobył gola dającego Barcelonie prowadzenie. W 56. minucie grając jako prawy napastnik pokonał bramkarza gości mocnym uderzeniem prawą nogą. Spotkanie zakończyło się ostatecznie remisem 1:1. Poza tym spotkaniem, napastnik zaliczył jeszcze cztery występy w tym turnieju, ostatecznie zdobywając ze swoją drużyną główne trofeum!

Bedąc w młodzieżowych zespołach FC Barcelony Edgar zdobył mistrzostwa ligowe w drużynach U-13, U-14, U-15, U-16, U-18 i U-19. Fernandez z FC Barcelony trafił do UE Rubi, skąd przeniósł się do Manresy. Obie drużyny występują w hiszpańskiej Trecera Division.

W bieżącym sezonie Edgar Fernandez będzie reprezentował barwy Miedzi II Legnica.

EDGAR FERNANDEZ(drugi od lewej)

FOTO: UEFA.com

 


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/