Aktualności

Klub

Wypowiedzi trenerów po meczu Śląsk – Miedź [TV]

04.12.2018, 21:34
Prezentujemy wypowiedzi trenerów Tadeusza Pawłowskiego i Dominika Nowaka po meczu 1/8 finału Pucharu Polski – Śląsk Wrocław – Miedź Legnica 0:1

Dominik Nowak (Miedź Legnica):

- Na pewno bardzo się cieszymy. Jesteśmy w ćwierćfinale. Dzisiaj nie było to porywające spotkanie. Trzeba to sobie szczerze powiedzieć. Skrupulatnie realizowaliśmy swoje założenia. Celem było zneutralizowanie silnej strony Śląska, jaką są boczne sektory boiska, boczni obrońcy i pomocnicy. Z tych sektorów dużo Śląsk stwarza sytuacji, szczególnie po dośrodkowaniach. Do tego oczywiście stałe fragmenty. Uczulaliśmy zawodników, że mogą się one zmienić w wykonaniu zespołu z Wrocławia. Byliśmy blisko, kompaktowo ustawieni, dobrze się asekurowaliśmy. Oczywiście przeanalizujemy to spotkanie, ale krótko, bo za chwilę mamy arcyważny mecz w Zabrzu. Cieszymy się z tego zwycięstwa, szczególnie, że nie ukrywam, że jest to jakiś mały rewanż za to 0:5 w Legnicy. Rewanż, który podbudowuje nas pod kątem ligi. Gratuluję moim piłkarzom poświęcenia, zaangażowania i determinacji. Mimo różnych przeciwności, jakie ostatnio nam się przydarzają, mówię o kontuzjach i drobnych urazach, zespół pracuje i my na pewno pokazujemy, że jesteśmy tym zespołem.

Tadeusz Pawłowski (Śląsk Wrocław):

- Kolejny mecz u siebie, który wygląda prawie tak samo. To jest taki film, który się powtarza. Jakbyśmy powiedzieli, żeby nam replay puścili, to jest to samo. Mamy zdecydowaną przewagę, gramy na jedną bramkę, pierwszy atak rywali i 0:1. Później znowu atakujemy, mamy przewagę. Naturalnie nie jest łatwo. Uważam, że w lidze jesteśmy w czołówce jeśli chodzi o atak pozycyjny. W Polsce nie jest łatwo grać tym atakiem pozycyjnym i na dzisiaj widzimy, że drużyny grające z kontry zdobywają punkty i przechodzą dalej w pucharze. My mamy troszeczkę inną filozofię gry, ale tę filozofię trzeba na tyle udoskonalić, żebyśmy zdobywali bramki, bo tego nam brakuje.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.saller-polska.com/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/