Aktualności

Akademia

Zawodnicy Akademii Miedzi głośno kibicowali Polsce

22.03.2018, 13:12

2018_reprezentacja_polski_u17_trybuny_lca_pl_1.jpgZa nami pierwszy mecz w ramach turnieju Elite Round U-17 rozgrywany w Polsce. Jedną z aren na której toczą się mecze jest stadion im. Orła Białego w Legnicy. Polska w pierwszym spotkaniu przy dużym wsparciu trybun zremisowała 2:2 z Gruzją. Wśród kibiców nie zabrakło głośno dopingujących polską kadrę zawodników Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica.

Mecz Gruzja – Polska w ramach turnieju Elite Round U-17 przyciągnął na trybuny legnickiego stadionu wielu kibiców piłki nożnej. Wśród nich ponad 300-osobową grupę stanowili zawodnicy Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica, którzy wspólnie zasiedli na trybunie B w sektorze G. Wychowankowie Akademii Miedzi czynnie wspierali Reprezentację Polski w walce z Gruzinami. Młodzi zawodnicy Miedzi odśpiewali hymn narodowy, wzięli udział w obu oprawach, które miały miejsce na trybunie B oraz z całych sił dopingowali Polaków.

Ponadto zawodnicy drużyny Akademii Miedzi prowadzonej przez trenera Krzysztofa Skrzypka podawali piłki podczas spotkania i bedą za to odpowiedzialni także przy kolejnych meczach w ramach turnieju. Natomiast młodsi gracze z rocznika 2008 trenowani przez trenera Wiktora Czepułkowskiego mieli okazję wyprowadzić zawodników obu reprezentacji w eskorcie meczowej.

Dla wielu młodych graczy naszej akademii udział w meczu Reprezentacji Polski był na pewno wielką przygodą. Większość z nich po raz pierwszy miała okazję na żywo zobaczyć mecz Reprezentacji Polski w starciu z wymagającym rywalem. Kolejna okazja do obejrzenia w akcji młodzieżowych reprezentantów Polski do lat 17 już w najbliższą sobotę. Polska zmierzy się wtedy w Legnicy z Macedonią. Początek o godz. 17:30.

2018_reprezentacja_polski_u17_trybuny_lca_pl_2.jpg

2018_reprezentacja_polski_u17_trybuny_lca_pl_1.jpg

FOTO: LCA.PL


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/