Aktualności

Akademia

Zawodnicy Akademii Miedzi poznali zasady indywidualnej ścieżki rozwoju

21.07.2021, 10:33
W siedzibie Legnickiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie dyrektora i trenerów Akademii Miedzi z zawodnikami drużyn U15 – U21. Głównym zagadnieniem było przedstawienie graczom zasad indywidualnej ścieżki rozwoju.

Głównym celem spotkania było przedstawienie indywidualizacji procesu szkolenia dla wysoko perspektywicznych zawodników oraz jej układ w tygodniowym mikrocyklu treningowym. Każdy, kto będzie wyróżniał się na tle swojej grupy w całym procesie treningowym Akademii Miedzi, będzie nagradzany udziałem w indywidualnej ścieżce rozwoju. W skład indywidualizacji procesu szkoleniowego wchodzą:

- indywidualne treningi z trenerem przygotowania motorycznego

- indywidualny trening techniki fundamentalnej z trenerami Szkółki Techniki fundamentalnej

- indywidualny analityk gry

- trening pozycyjny

- trening mentalny

- indywidualna opieka fizjoterapeuty

- zasady kontraktów zawodowych 

Dodatkowo wszyscy zostali zapoznani z zasadami funkcjonowania zawodników w procesie treningowym oraz meczowym w poszczególnych grupach treningowych czyli tzw. przepływem zawodników pomiędzy grupami.

- Dzisiejsze spotkanie było poświęcone przede wszystkim zawodnikom Akademii Miedzi, dla których sztab specjalistów planuje indywidualne wsparcie w procesie szkoleniowym. Przedstawione zasady funkcjonowania Indywidualnej Ścieżki Rozwoju Zawodnika, pozwoliły pokazać dostępność do projektów dla każdego gracza, który swoim funkcjonowaniem chcę wejść na wyższy poziom profesjonalizmu. Pomysł na bardzo mocne rozbudowanie indywidualnego wsparcia dla zawodników w oparciu o dodatkowe zajęcia, to przede wszystkim inwestycja w młodego człowieka, który jest nastawiony na rozwój oraz spełnianie swoich piłkarskich marzeń. Oczywiście w tym wszystkim musimy zachować odpowiednie proporcje, ponieważ kluczem do sukcesu jest przede wszystkim efektywna praca w połączeniu z regeneracją fizyczną i psychiczną - wyjaśnia Tomasz Syska dyrektor Akademii Miedzi.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl