Aktualności

Akademia

Zespół U14 rozpoczyna ligową wiosnę

17.03.2021, 10:19
Trampkarze Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica w najbliższą sobotę podejmą na własnym boisku Iskrę Kochlice. Podopieczni trenera Jakuba Grabowskiego solidnie przepracowali zimę i nie mogą doczekać się już pierwszej ligowej konfrontacji.

Nasi trampkarze mieli do zrealizowania w zimowym okresie przygotowawczym kilka aspektów taktycznych, które przed nadchodzącą rundą trzeba było poprawić. Jak mówi trener Jakub Grabowski, praca nie poszła na marne i czas sprawdzić jej efekty w grze z ligowym rywalem.

- Okres przygotowawczy do rundy wiosennej minął pracowicie. Skupialiśmy się w nim głównie na fazie obrony. Poruszaliśmy założenia przy wysokim pressingu i zamykaniu przestrzeni w obronie średniej, żeby móc stosować różne rozwiązania, w zależności od jakości rywala. Ostatni tydzień przed ligą realizujemy fazę ataku i moment wyjścia spod pressingu z przejściem do budowania. Wszyscy staramy się pracować nad odpowiednią mentalnością i podchodzić do procesu treningowego z większym zaangażowaniem. Nie możemy się już doczekać pierwszej kolejki, bo żaden mecz kontrolny nie odzwierciedla emocji związanych z walką o punkty - mówi Jakub Grabowski.

Jak dodaje szkoleniowiec zespołu U14, celem nadrzędnym w rundzie wiosennej jest rozwój indywidualny jego zawodników. Trenera oczywiście stawia przed nimi również cel drużynowy, ale nie jest on na pierwszym miejscu jeśli chodzi o jego zespół.

- Na piedestale stawiam rozwój jednostki, to jest najważniejszy cel. Poprzez odpowiednio zaplanowany proces treningowy, analizę i rozmowy indywidualne chcę, aby zawodnicy podnosili jakość zespołu. Na tym skupiam się najbardziej. Oczywiście mamy swój cel wynikowy, ale to nie on ma nam głównie przyświecać. W sobotę pierwszy sprawdzian, którego nie możemy się już doczekać wyjaśnia trener Grabowski.

Mecz Miedź Legnica U-14 - Iskra Kochlice w ramach II Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy odbędzie się o godz. 13:30 na boisku przy ul. Grabskiego.

Górny od lewej: Jakub Sośnicki, Alex Szymski, Igor Kowalczyk, Patryk Kobyliński, Aleksander Kocoń, Seweryn Mazak, Szymon Bieleń, Jakub Drozdowski, Cyprian Błaszczyk, Jan Popłoński, Dawid Kasza 
Dolny od lewej: Maksymilian Sułek, Igor Adamczewski, Martin Rewers, Maciej Kodzik, trener Jakub Grabowski, Gracjan Spychaj, Oliwier Iwiński, Bartosz Macudziński, Mikołaj Dobies.

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/