Znakomity mecz w Białymstoku. Jagiellonia – Miedź 2:3

26.08.2018, 17:57

2018_jagiellonia_miedz.jpgMiedź Legnica zagrała znakomite spotkanie na stadionie wicemistrza Polski. Legniczanie po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej musieli dwukrotnie gonić wynik, a ostatecznie wygrali z Jagiellonią 3:2. Co ważne Miedź zdobyła w tym meczu przepiękne gole.

Już w pierwszej akcji meczu Omar Santana uderzył blisko bramki Jagielloni, co zwiastowało, że Miedź nie przyjechała na „Jagę” się chować. Legniczanie w przebiegu spotkania byli zespołem lepszym. W 9 min. Marquitos uderzył po podaniu Piaseckiego, ale prosto w rękawice Kelemena. Cztery minuty później uderzeniem głową po centrze Wójcickiego odpowiedział Savković, ale nie trafił w światło bramki. Miedź mogła prowadzić już po kwadransie gry, ale gola zdobytego głową przez Augustyniaka nie uznał arbiter dopatrując się pozycji spalonej. W 24 min. w słupek uderzył Pospisil. W dwóch ostatnich minutach pierwszej części obie drużyny oddały groźne uderzenia głową. Najpierw Klemenz minimalnie nad bramką, a następnie Piasecki sprawił dużo problemów Kelemenowi. Do przerwy było jednak bezbramkowo.

W drugiej części zaczęły padać gole. Strzelanie rozpoczęła Jagiellonia. W 68 min. Santana źle podał do tyłu i piłkę przejęli gracze gospodarzy. Akcję celnym uderzeniem sfinalizował Bezjak i otworzył wynik. Trzy minuty później było już 1:1. Przepięknym uderzeniem zza pola karnego popisał się Forsell i doprowadził do remisu. W 79 min. Romanczuk przelobował Kanibołockiego i dał „Jadze” ponowne prowadzenie. Miedź ma jednak w swoich szeregach Forsella, który ponownie po trzech minutach odpowiedział trafieniem. Tym razem po składnej akcji z Piaseckim pokonał Kelemena pewnym uderzeniem. Miedź nie zatrzymała się na tym wyniku i dążyła do zdobycia pełnej puli. Udało się. Rafal Augustyniak, były zawodnik Jagielloni, przypomniał o sobie kibicom, po tym jak po mocnym dośrodkowaniu Pikka uderzył nie do obrony i dał Miedzi ostateczne zwycięstwo. Miedź Legnica po znakomitym spotkaniu i pięknych golach pokonała Jagiellonię 3:2.

Jagiellonia Białystok – Miedź Legnica 2:3 (0:0)

Bramki: 68 Bezjak, 81 Romanczuk -  72, 82 Forsell, 87 Augustyniak.

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Wójcicki, Klemenz, Mitrović, Guilherme – Romanczuk, Pospisil(88 Klimala) - Novikovas, Grzyb(61 Kwiecień), Savković(75 Lasickas) – Bezjak.

Miedź Legnica: Kanibołocki – Zieliński, Osyra, Bożić(61 De Amo), Pikk – Augustyniak – Ojamaa, Marquitos(69 Łobodziński), Santana(79 Borja Fernandez), Piasecki - Forsell.

Żółte kartki: Romanczuk - Piasecki.

Sedziował: Piotr Lasyk.