2 Baraż o CLJ U15: Miedź wraca do elity

20.11.2022, 14:17
Miedź Legnica U15 pod wodzą trenera Jakuba Grabowskiego awansowała do Centralnej Ligi Juniorów. Legniczanie w drugim meczu barażowym zremisowali 2:2 ze Stadionem Śląskim Chorzów, co ostatecznie dało im upragniony awans. Brawo dla całej drużyny i sztabu szkoleniowego. Gratulujemy.

Przypomnijmy tylko, że pierwszy mecz w Chorzowie zakończył się wygraną Miedzi 3:1. Rewanż lepiej rozpoczął się dla gości z Chorzowa, którzy już w 14 minucie objęli prowadzenie po rzucie karnym. Stadion Śląski podwyższył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z 33 minuty i na przerwę schodził z dwubramkowym prowadzeniem. Miedź bardzo dobrze zareagowała w drugiej połowie i przejęła inicjatywę. Po długim okresie przewagi legniczanie w 67 i 69 minucie wywalczyli dwa rzuty karne, które na bramki pewnie zamienił Mateusz Marciniak. Zespół trenera Grabowskiego nie oddał już remisu i tym samym wygrał dwumecz ze Stadionem Śląskim Chorzów  5:3  i awansował do CLJ U15.

Miedź Legnica – Stadion Śląski Chorzów 2:2

Bramki dla Miedzi: 67 (k), 69 (k) Marciniak.

Miedź Legnica: Mikielewicz - Rezacz, Górecki (80 Kaliszczak), Twardowski, Skraburski (41 Małek), Marciniak, Reece, Dobrowolski (71 Rybka), Zięba (80 Bzdyk), Czerwik (80 Kogut), Pierchała (76 Skrzydliński).