Aktualności

Akademia

Akademia Bramkarska Miedzi zaprasza golkiperów

14.08.2019, 08:40
Akademia Bramkarska Miedzi Legnica od lipca ruszyła z nową mocą. Uruchomiony na przełomie maja i czerwca projekt skierowany jest do wszystkich zainteresowanych bramkarzy, bez względu na to w jakim klubie występują na co dzień.

Każdy golkiper w wieku od 7 do 16 roku życia, chcący szkolić się pod okiem wykwalifikowanych trenerów pracujących w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica może spróbować swoich sił. Innowacyjny projekt skierowany jest bowiem do wszystkich zawodników chcących podczas dodatkowych zajęć podnosić swoje bramkarskie umiejętności.

Podczas treningów ze szkoleniowcami Miedzi główny nacisk kładziony jest na odpowiednie wykorzystanie najważniejszych umiejętności bramkarskich w warunkach meczowych. Praca odbywa się w małych grupach (8 zawodników na trenera). Młodzi golkiperzy pracują nad takimi elementami jak, m.in. technika bramkarska, gra obiema nogami, sprawność ogólna, koordynacja ruchowa, koncentracja na wydarzeniach boiskowych czy percepcja wzrokowa.

Nadzór merytoryczny nad projektem sprawuje trener Mateusz Gwizd, posiadający licencję UEFA A oraz licencję angielskiej federacji FA Goalkeeping B Licence, którą obecnie posiada tylko dwóch polskich szkoleniowców. W przeszłości trener Gwizd związany był m.in. z akademiami Birmingham City i Legii Warszawa, a staże odbywał w wielu renomowanych europejskich klubach, takich jak Liverpool F.C., Crystal Palace F.C., PSV Eindhoven czy Ajax Amsterdam.

- Drzwi do naszej akademii otwarte są dla wszystkich młodych bramkarzy, którzy chcą się rozwijać. Będziemy prezentować nasze metody treningowe i drogę, którą przebywają golkiperzy szkolący się w naszym klubie. Chcemy zarażać pasją do zajęć bramkarskich i ciężkiej pracy  – mówi trener Gwizd.

Treningi odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18 na profesjonalnie wyposażonym placu treningowym kompleksu boisk przy ul. Świerkowej. W zajęciach cyklicznie uczestniczyć będą również bramkarze pierwszego zespołu Miedzi Łukasz Załuska, Mateusz Hewelt i Jan Szpaderski. Koszt to 100 zł miesięcznie. Uczestnicy otrzymują na starcie bluzę bramkarską Miedzi z wybranym numerem oraz bilety na mecze Fortuna 1 Ligi.

Na treningi w Akademii Bramkarskiej Miedzi zgłaszać się można bezpośrednio u szkoleniowców. Zachęcamy wszystkich chętnych do kontaktu.

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ:

Mateusz Gwizd – tel. 576 810 650
Rafał Fościak – tel. 533 015 597


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl