Aktualności

Akademia

Akademia Miedzi wróciła do treningów

08.07.2024, 14:10
Zespoły Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica wracają na boiska treningowe, szykując się do nadchodzącego sezonu 2024/2025. Od rana drużyny spotkają się ze sztabami szkoleniowymi na pierwszych treningach po przerwie, aby w pełni przygotować się do nadchodzących rozgrywek. Młodzi piłkarze po letniej przerwie są wypoczęci, gotowi do gry i głodni walki o najwyższe cele.

- Okres między sezonami to czas zasłużonego odpoczynku i naładowania baterii zarówno dla zawodników, jak i sztabu szkoleniowego. Jednakże był to także czas na spotkania i ewaluację naszej dotychczasowej pracy, celem wyciągnięcia wniosków i udoskonalenia tego, co było dobre oraz diagnozę obszarów, które wymagają dalszego rozwoju – mówi Krzysztof Skrzypek, Koordynator Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica.
 
Do wspólnych zajęć wracają wszystkie drużyny Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica, które przygotowywać się będą do sezonu 2024/2025. Na boisku zameldowali się już m.in. piłkarze drugiego zespołu zielono-niebiesko-czerwonych, jak i ekipy U19.  
 
- Z dniem 8 lipca sezon 2024/25 został otwarty przez wszystkich zawodników i zawodniczki Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica – od grupy żeńskiej, przez najmłodsze grupy chłopięce, aż do drugiego zespołu – podkreśla koordynator Skrzypek. - Od początku sezonu chcemy koncentrować się na rozwoju naszych zespołów zarówno w ujęciu drużynowym, jak także, a może przede wszystkim indywidualnym. Osiągnięte cele sportowe z zeszłych rozgrywek sprawiają, że czeka nas trudne, ale ekscytujące zadanie rywalizacji na poziomie III ligi oraz dwóch CLJ - U17 i U15. Wierzymy jednak w proces, który prowadzimy w AP Miedź Legnica od kilku sezonów i najbliższy okres przygotowawczy będzie zdecydowanie kontynuacją, a nie nagłym działaniem pod wpływem osiągniętych rezultatów. Jesteśmy przekonani, że jakościowa praca na boiskach treningowych w Legnicy, czy podczas obozów letnich obroni się na przestrzeni sezonu - dodaje.
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-cc.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Sprzętowy:
https://www.no10.pl/