Aktualności

Akademia

Arkadiusz Bator trenerem Miedzi II

10.01.2022, 12:02
Arkadiusz Bator poprowadzi Miedź II w rundzie wiosennej bieżącego sezonu. Drugim trenerem legnickiego zespołu będzie Adrian Żurański. Witamy w Legnicy i życzymy powodzenia!

Arkadiusz Bator przez większość swojej pracy trenerskiej był wiązany ze Śląskiem Wrocław. Najpierw był trenerem zespołów młodzieżowych, a następnie opiekował się rezerwami, był również koordynatorem Akademii Śląska Wrocław. Z Wrocławia, Bator przeniósł się do Polonii Nysa, a następnie został opiekunem Stali Brzeg. W rundzie wiosennej sezonu 2021/22 Arkadiusz Bator będzie prowadził drugi zespół Miedzi.

- Myślę, że jak najbardziej wiem do jakiej wody wchodzę. Moja wcześniejsza praca z młodzieżą i ostatnie doświadczenie III-ligowe, na pewno wpłynie na naszą pracę. Myślę, że możemy ze sztabem szkoleniowym mocno wpłynąć na rozwój tych młodych chłopców, którzy są w drużynie. Jest to młody zepsół, patrzymy na nich rozwojowo. Stawiamy przed nimi jeden cel, którym jest pierwszy zespół. Cieszymy się, że jesteśmy w Miedzi, w profesjonalnym klubie z coraz bardziej rozwijającą się akademią. Wchodzimy na pewno w dobry projekt i cieszę się, że tutaj jestem - mówi Arkadiusz Bator.

Adrian Żurański będzie drugim trenerem naszych trzecioligowców. Żurański swoja przygodę trenerską rozpoczynał w Polonii Warszawa w zespołach młodzieżowych. Następnie pracował jako trener w Escola Varsovia, jako trener futsalu oraz trener przygotowania motorycznego w AZS AWF Warszawa. Kolejnym klubem był IV-ligowy KS Łomianki, ponowna praca w Polonii Warszawa (III LIGA), Barca Academy Warszawa, a ostatnio MKS Podlasie Sokołów Podlaski(IV LIGA). W sztabie pozostaje jeszcze Rafał Fościak, który będzie odpowiedzialny za trening i szkolenie bramkarzy.

W okresie przygotowawczym Miedź II ma zaplanowane rozegranie sześciu spotkań sparingowych. 

SPARINGI MIEDZI II LEGNICA:

22.01.22 Miedź II - Śląsk Wrocław CLJ U18, Legnica, godz. 11:00

29.01.22 Miedź II - Lechia Dzierżoniów, Żary, godz. 11:00.

05.02.22 Ślęza Wrocław - Miedź II, Wrocław, godz. 12:00

12.02.22 Miedź II - Karkonosze Jelenia Góra, Legnica, godz. 11:00.

18.02.22 Miedź II - rywal do ustalenia, Legnica, godz. 12:00.

26.02.22 Miedź II - Orzeł Ząbkowice Śl., Legnica, godz. 11:00.

Arkadiusz Bator i Adrian Żurański


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl