Baraż o CLJ U15: Miedź zdecydowanie bliżej awansu do CLJ U15

16.11.2022, 13:33
Miedź Legnica U15 wygrała pierwszy mecz barażowy o CLJ U15 i znacznie przybliżyła się do ostatecznego sukcesu. Legniczanie wypracowali przewagę nad Stadionem Śląskim Chorzów, którą wystarczy utrzymać, a najlepiej powiększyć w niedzielnym spotkaniu rewanżowym.

Miedź wygrała w pierwszym meczu w Chorzowie 3:1. Pierwszą groźną sytuację stworzyli w 9 minucie legniczanie. Filip Zięba uderzał z obrębu pola karnego, a jego strzał był minimalnie niecelny. Pięć minut później w podobnej sytuacji był Pierchała, ale jego uderzenie również minęło bramkę gospodarzy. Miedź nie rezygnowała z ataków i minutę później ponownie Tomasz Pierchała próbował pokonać golkipera z Chorzowa. Tym razem zawodnik Miedzi chciał lobować śląskiego golkipera, ale ten nie dał się zaskoczyć. W 20 minucie Filip Zięba zdecydował się na uderzenie z dystansu ale po nim piłka trafiła prosto w rękawice bramkarza z Chorzowa. Mimo przewagi Miedzi, to gospodarze objęli prowadzenie. W 22 minucie, po kontrze, najpierw legniczanie wybijali piłkę z linii bramkowej ale przy dobitce nie mieli już nic do powiedzenia. Gospodarze chcieli pójść za ciosem i w 24 minucie stworzyli kolejną sytuację bramkową, ale tym razem legnicka defensywa stanęła na wysokości zadania. Później gra toczyła się przede wszystkim w okolicach środka boiska. Dopiero w 40 minucie Miedź doprowadziła do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Reece Dziedziński wykorzystał podanie od Marciniaka i zdobył gola.

Do drugiej połowy Miedź przystąpiła po jednej zmianie. Michała Małka zastąpił na boisku Borys Skraburski. Już w 42 minucie gry nasza drużyna wyszła na prowadzenie. Filip Zięba przy rzucie wolnym zachował się najprzytomniej w polu karnym gospodarzy i po zamieszaniu trafił do bramki. Minutę później ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców. Dobrowolski podał na 12 metr z linii końcowej boiska, a Zięba nie zmarnował okazji do podwyższenia wyniku. Po stracie dwóch goli gospodarze zrobili się groźniejsi. Próbowali stwarzać kolejne sytuacje, jednak nasz zespół dobrze spisywał się w obronie. Więcej goli już nie padło, a Miedź dzięki temu zwycięstwu znacznie przybliżyła się do awansu.

Drugi mecz barażowy już w najbliższą niedzielę o godz. 12:00 na boisku przy ul. Hetmańskiej.

Stadion Śląski Chorzów – Miedź Legnica 1:3 (1:1)

Bramki: 40 Reece Dziedziński, 42, 43 Zięba.

Miedź Legnica: Mikielewicz - Rezacz, Górecki, Twardowski, Małek (41 Skraburski), Marciniak, Reece, Dobrowolski (68 Rybka), Zięba (76 Bzdyk), Czerwik, Pierchała (68 Skrzydliński).