Aktualności

Biznes

Barin Sports partnerem technologicznym Miedzi!

17.06.2022, 11:45
Firma Barin Sports, producent nowoczesnych systemów GPS dla sportowców, została partnerem technologicznym Miedzi. Witamy w zielono-niebiesko-czerwonej drużynie i cieszymy się na możliwość współpracy! – Miedź jest pierwszym klubem w Polsce, który skorzysta z nowatorskich rozwiązań oferowanych przez Barin Sports. Wszystko po to, by dostarczyć naszym trenerom jak najlepsze narzędzia do codziennej pracy – tłumaczy Tomasz Brusiło, prezes Zarządu Miedzi.

Barin Sports dostarcza nowoczesne systemy GPS, oparte na sztucznej inteligencji. Firma wyposażyła pierwszy zespól Miedzi m.in. w komplet narzędzi monitorujących codzienną pracę zawodników. Każde takie urządzenie co sekundę gromadzi ponad 12 000 punktów danych dotyczących sportowca i udostępnia wgląd do nich w czasie rzeczywistym. Pozwala na komunikację w dalekim zasięgu, a ponadto posiada wyjątkową wydajność i dokładność pozycjonowania w przypadku dużych stadionów i słabych sygnałów. Konstrukcja odporna jest na warunki atmosferyczne. 
 
- Firma Barin Sports dystrybuuje nowoczesne systemy GPS. Jesteśmy pierwszym klubem w Polsce, który będzie korzystać z tej technologii. Pomoże nam ona zarówno podczas treningów, jak i meczów jeszcze dokładniej monitorować zawodników, planować proces treningowy i uniknąć wielu potencjalnych urazów. Będziemy mogli monitorować zawodników właściwie podczas każdej aktywności – mówi Mateusz Sionkowski, trener przygotowania fizycznego Miedzi.
 
Wszystkie elementy urządzenia są zabezpieczone, a cztery zintegrowane zasilacze dają gwarancję jego pracy. Dzięki połączeniom radiowym dalekiego zasięgu, Bluetooth i Wi-Fi nie są potrzebne żadne dodatkowe kable przy łączeniu z zewnętrznymi urządzeniami. Dane chronione są przed utratą dzięki opcji tworzenia kopii zapasowych w chmurze i na serwerze lokalnym. System monitoruje obciążenia zawodników, prędkość i intensywność z jaką biegają, czy pracę serca. Dzięki tej wiedzy proces treningowy może być jeszcze lepiej dostosowany do potrzeb konkretnego gracza.
 
- Naszym celem jest pomoc zawodnikom w rozwoju i zapewnieniu im jak najdłuższej kariery. Tak, aby mogli pozostawać w szczytowej formie i cieszyć się pełnią zdrowia tak długo, jak to tylko możliwe. Bardzo się cieszymy ze współpracy z Miedzią Legnica. Nie możemy się doczekać, aby pomóc w poprawie wyników wydolnościowych i jak najlepszych występach w PKO BP Ekstraklasie w nowym sezonie – powiedział Daniel Shopov, dyrektor biznesowy Barin Sports, który przez ostatnie kilka dni gościł w Legnicy, spotkał się z władzami klubu oraz sztabem szkoleniowym naszej drużyny. Część oferowanych rozwiązań technologicznych Barin Sports spersonalizuje specjalnie pod potrzeby zasygnalizowane przez naszych trenerów.
 
- Bardzo nam zależało na pozyskaniu tego systemu i długo się na to przygotowywaliśmy. Wybraliśmy najlepszą ofertę, spełniającą nasze wymagania. Wydaje mi się, że na polskim rynku drugiej takiej firmy nie ma, pod względem dokładności pomiarów szybkości, wytrzymałości i intensywności pracy zawodników. W każdym elemencie będziemy mieli pełny monitoring. Do tego dochodzą względy taktyczne, co jest nowością. Podczas meczu będziemy mieli również zaznaczone odległości między formacjami czy między poszczególnymi piłkarzami. Jesteśmy szczęśliwi i nie możemy doczekać się pełnego wykorzystania tego sprzętu. Pierwsze treningi pokazały, że jest to sprzęt stojący na bardzo wysokim poziomie. Sami zawodnicy już to doceniają – podkreśla trener Wojciech Łobodziński.
 
Z technologii oferowanej przez Barin Sports korzysta już m.in. reprezentacja narodowa Bułgarii i kilka klubów tamtejszej ekstraklasy. Firma ma w planach ekspansję na nowe rynki, w tym także na rynek polski. Więcej na temat oferty Barin Sports znajduje się na www.barinsports.com
 
 
 
 
 
 
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-fh.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Sprzętowy:
https://www.no10.pl/