Aktualności

Klub

Ciężka praca ma popłacić

14.07.2021, 20:25
Piłkarze Miedzi podczas zgrupowania w Szamotułach nie mają wiele czasu wolnego. Legniczanie szlifują wszystkie elementy piłkarskiego rzemiosła, co przynieść pozytywny efekt ma w nadchodzących rozgrywkach Fortuna 1 Ligi.

W trakcie obozu nikt nie narzeka na urazy. Wszyscy gracze pracują na pełnych obrotach. Także ci, którzy z różnych względów nie zagrali w poszczególnych meczach kontrolnych przed wyjazdem do Szamotuł. Sztab szkoleniowy może więc skupić się na konsekwentnej realizacji założonego planu przygotowań.
 
- Przede wszystkim jesteśmy zadowoleni z tego, że wszyscy są zdrowi. Ostatnie trzy dni były dla nas bardzo ciężkie, bo pracowaliśmy praktycznie nad wszystkim. Począwszy od siły, motoryki, wytrzymałości po taktykę. Realizowaliśmy wszystko według planu założonego przed sezonem. Jutro damy drużynie troszeczkę więcej luzu, spotkamy się na tylko jednym treningu, a w piątek czeka nas mecz – mówi Wojciech Łobodziński, szkoleniowiec Miedzi.
 
Zielono-niebiesko-czerwoni ćwiczą różne warianty gry. W rundzie jesiennej Fortuna 1 Ligi zespół znad Kaczawy cechować ma uniwersalność. Legniczanie zamierzają prezentować swój styl, ale jednocześnie dostosowywać taktykę pod konkretnego rywala.
 
- Ćwiczymy różne opcje, od wysokiego, poprzez średni, aż po niski pressing. Nie zakładamy z góry, że w każdym spotkaniu będziemy grać tak samo, bo tak się nie da. Przeciwnik zawsze będzie inny i będziemy dostosowywać się również pod konkretnego rywala. Oczywiście swój styl gry będziemy mieli, ale ćwiczymy różne warianty, bo w różnej sytuacji możemy znaleźć się na boisku – dodaje trener legniczan.
 
Warunki na obozie są znakomite, legnickiej drużynie niczego nie brakuje. Dzięki temu nic nie zakłóca pracy. - Ośrodek w Szamotułach jest już przez nas sprawdzony. Kierownik Tomasz Kodzis czuwa nad wszystkim. Naprawdę nie mamy na co narzekać, bo współpraca z miejscowym centrum sportu jest wzorowa. Wszystko co potrzebujemy jest dla nas przygotowywane. Wszystko mamy podane pod nos i znajduje się na najwyższym poziomie – podkreśla opiekun zielono-niebiesko-czerwonych.
 
Na zakończenie zgrupowania Miedź zagra mecz kontrolny z poznańskim Lechem, dla którego będzie to generalny sprawdzian przed startem rozgrywek PKO Ekstraklasy. Trener Łobodziński na tle wymagającego rywala zamierza sprawdzić większą liczbę graczy.
 
- Powiem szczerze, że wolę grać takie mecze niż z drużynami z niższych lig, bo pokazują one zawodnikom na jakim etapie się znajdują. Nie tylko jeśli chodzi o przygotowania, ale i poziom techniczno-taktyczny. Znów szanse dostanie większa grupa zawodników. Wydaje mi się, że w mniejszym stopniu mieszać składem będziemy dopiero w ostatnim sparingu. Na pewno więcej minut na murawie dostaną ci, którzy nie grali w ostatnim sparingu, bądź zagrali w krótszym wymiarze czasu, jak Kamil Zapolnik, Nemanja Mijusković czy Maxime Dominguez - zaznacza Wojciech Łobodziński.
 
Na prośbę sztabu szkoleniowego rywali spotkanie z Lechem Poznań będzie całkowicie zamknięte i nie zostanie przeprowadzona z niego żadna relacja.
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-rl.pl/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna