CLJ U19: Derby dla Miedzi!

20.03.2023, 09:15
Miedź Legnica wygrała w ramach CLJ U19 z Zagłębiem w Lubinie 3:0. Zespół prowadzony przez trenera Ednardo Monteiro kontrolował to spotkanie i pewnie zdobył 3 punkty.

Miedź szybko objęła prowadzenie. Już w 2 minucie na listę strelców wpisał się Olaf Kania. Po 26 minutach gry było już 2:0 dla Miedzi. Tym razem Ferreira znakomicie podał do Bogacza, a ten dopełnił formalności. Gospodarze nie byli w stanie stworzyć sobie dogodnych okazji, a jeśli już byli pod legnicką bramką, to musieli zmierzyć się z Alanem Madalińskim, którym tego dnia rozgrywał znakomite zawody.

W drugiej połowie Miedź wciąz dobrze broniła własnej bramki i atakowała. Po jednej z akcji legniczan w polu karnym faulowany był Sobczyk, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Mikołaj Grabowski ustalając wynik meczu.