Aktualności

Akademia

Co słychać w SMS?

22.02.2024, 13:00
Jak co tydzień przedstawiamy co słychać w Szkole Mistrzostwa Sportowego Miedzi Legnica.

Walentynki - krótko o miłości
Haiku, limeryk, lepiej – to drobne utwory liryczne. Zmierzyli się z nimi z okazji walentynek uczniowie klas licealnych, którzy tworzyli na lekcjach języka polskiego krótkie wiersze o tematyce miłosnej. Powstały poważne i refleksyjne haiku oraz pełne humoru limeryki i lepieje. Z wierszami można zapoznać się na walentynkowej wystawie. Szkolne jury obraduje i już niedługo wybierze najlepsze utwory. O uroczystym wręczeniu ich autorom nagród  poinformujemy wkrótce. 
 
Dzień Walki z Depresją
23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją, choroby, która staje się obecnie jedną z najbardziej powszechnych. W szkole postanowiliśmy przygotować gazetkę, która przedstawia najważniejsze informacje na temat tej choroby.  Na naszej stronie udostępniamy również ulotkę, która nie tylko przybliża problematykę depresji u dzieci, ale również podaje informacje na temat tego, gdzie chorzy bądź ich bliscy mogą szukać pomocy i wsparcia.
 
Klikam z głową
Z myślą o nauczycielach i rodzicach udostępniamy poradnik „Klikam z głową", wydany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Publikacja zawiera informacje o zagrożeniach czyhających na użytkowników nowoczesnych technik komunikacyjnych i przedstawia sposoby reagowania na nie. W związku z tym, że młodzi użytkownicy internetu nie zdają sobie do końca sprawy z zagrożeń, z którymi mogą się zetknąć, będąc w przestrzeni wirtualnej, warto zaznajomić się z cenną treścią poradnika.

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-fh.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Sprzętowy:
https://www.no10.pl/