Aktualności

Akademia

Co słychać w SMS Miedzi Legnica

07.12.2023, 11:36
Sprawdzamy co nowego przy ul. Radosnej.

Konkurs plastyczny "Bohaterowie i herosi"
Pod koniec listopada uczniowie klas 1a i 1b szkoły średniej mieli okazję wziąć udział w szkolnym konkursie plastycznym "Bohaterowie i herosie". Pod opieką pani Marioli Parylak-Kotwicy wykonali prace, na których sportretowali bohaterów "Mitologii greckiej" Jana Parandowskiego, lektury omawianej na języku polskim. Szkolne jury postanowiło nagrodzić sześć prac, które można podziwiać na tablicy przy sali 24 oraz w naszej galerii. Ich autorami są: Grzegorz Pacewicz, Nikodem Dąbrowski, Damian Garbaciak, Dawid Mielczarek, Fabian Laskowski, Kamil Baranowski.

Finał szkolnego konkursu krasomówczego 
Uczniowie klas pierwszych brali udział w konkursie krasomówczym "Bohaterowie i herosi". Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić losy ulubionego bohatera mitów greckich. W finale zmierzyli się trzej uczniowie, przedstawiciele dwóch klas. Pierwsze miejsce zajął Karol Steczko z klasy 1a, drugie miejsce - Kamil Baranowski z klasy 1a, trzecie miejsce przedstawiciel klasy 1b - Nikodem Całko. Gratulujemy!

Mikołajki klasowe 
Mikołajki to jedna z najbardziej lubianych uroczystości klasowych. Chłopcy najczęściej przygotowują drobne prezenty wylosowanym kolegom. Pierwsze paczki zostały już rozdane i na pewno sprawiły dużo radości. W tej atmosferze pozostaniemy w szkole do końca tygodnia. W środę każdy uczeń w czapce Mikołaja może liczyć na to, że nie będzie pytany podczas lekcji. Uczniom klasy piątej dziękujemy za przystrojenie szkoły licznymi mikołajkowymi dekoracjami.

Mikołaje! Mikołaje
Czapki Mikołaja miały dziś w szkole magiczną moc - zwalniały z odpowiedzi ustnej. Do akcji przyłączyła się zdecydowana większość uczniów naszej szkoły, dlatego na lekcjach dominował dziś kolor czerwony.

Szkatułki, flakoniki na lekcjach techniki 
Na zajęciach techniki uczniowie klasy szóstej doskonalili dziś swoje umiejętności manualne, tworząc pod opieką pani Marioli Parylak-Kotwicy małe arcydzieła z wykorzystaniem plasteliny. Chłopcy wykonali ozdobne świeczniki, flakoniki i szkatułki. Tego typu lekcje pozwalają nam docenić kreatywność i zaangażowanie uczniów, efekt końcowy możemy zaś podziwiać w galerii zdjęć.

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-fh.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Sprzętowy:
https://www.no10.pl/