Aktualności

Klub

Czas na wiosnę w Fantasy 1 Lidze

13.02.2024, 09:00
W piątek 16 lutego wznowiona zostanie rywalizacja w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi, ale już dziś można stworzyć swoją drużynę w konkursie Fantasy 1 Liga i sprawdzić się w roli menedżera. Warto spróbować, bo na najlepszych czeka mnóstwo nagród - m. in. karnety czy oryginalne koszulki meczowe.

Zasady zabawy są bardzo proste. Wystarczy się zarejestrować TUTAJ (jeżeli brałeś udział w poprzedniej edycji, od razu się zalogujesz) i z piłkarzy grających na co dzień w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi stworzyć swój zespół. Osiągnięcia uczestnika konkursu zależą od wyników (bramki, asysty, inne), jakie uzyskają wybrani przez niego zawodnicy w prawdziwych ligowych meczach.
 
Co ważne, zaległy mecz 17. kolejki Resovia Rzeszów - Wisła Płock nie był uwzględniony w rankingu Fantasy 1 Ligi.
 
1. TWORZENIE DRUŻYNY
 
Kupujemy piętnastu piłkarzy (2 bramkarzy, 5 obrońców, 5 pomocników, 3 napastników), pamiętając, że musimy zmieścić się w budżecie, który wynosi 26 wirtualnych złotych, a także o tym, że z jednego ligowego klubu może się znaleźć w naszej drużynie co najwyżej 3 graczy!
 
Po zakupie 15 piłkarzy decydujemy, którzy będą grać w podstawowym składzie, a którzy powędrują na ławkę rezerwowych. Żeby zawodnika z rezerwy przesunąć do składu podstawowego, musimy najechać kursorem na jego koszulkę, złapać ją i przeciągnąć (mechanizm drag&drop) w miejsce zawodnika na diagramie boiska, który zostanie rezerwowym.
 
Kolejnym krokiem jest wybór kapitana (punktuje podwójnie) i jego zastępcy (punktuje podwójnie, jeśli nie zagra kapitan).
 
UWAGA! Do czasu rozpoczęcia pierwszego meczu rundy wiosennej, czyli do piątku 16 lutego, do godz. 17:45, możemy robić dowolną liczbę transferów, zmieniać ustawienie piłkarzy na boisku (1-3-4-3, 1-3-5-2, 1-4-4-2, 1-4-5-1, 1-4-3-3, 1-5-3-2, 1-5-4-1), kapitana i jego zastępcę, przesuwać zawodników do składu rezerwowego i odwrotnie.
 
2. LIGI PRYWATNE
 
Każdy uczestnik zabawy może założyć własną ligę prywatną i zaprosić do niej znajomych lub innych uczestników konkursu. Każda liga prywatna ma swój własny ranking. Są dwa rodzaje lig prywatnych - klasyczne i head-to-head. W tych pierwszych o kolejności w lidze decyduje suma punktów w konkursie, natomiast w drugich - co kolejkę zdobywamy do klasyfikacji ligi albo 3 punkty (zwycięstwo), albo 1 (remis). To wszystko zależy od tego, jak zakończy się nasz pojedynek z innym uczestnikiem ligi.
 
3. REZERWOWI
 
W rezerwie zawsze będziemy mieć bramkarza i trzech zawodników z pola. Jeżeli podstawowy bramkarz nie zagra, punktować za niego będzie bramkarz rezerwowy – jeżeli oczywiście grał w kolejce. W przypadku zawodników z pola liczy się kolejność. Pierwszeństwo w zastępowaniu niegrających zawodników z pierwszego składu ma rezerwowy z numerem 1. Jeżeli nie grał ktoś ze składu podstawowego, a także pierwszy rezerwowy, to do punktacji zaliczać się będą zdobycze rezerwowego z numerem 2 itd.
 
4. NAGRODY
 
Trzech najlepszych menedżerów klasyfikacji generalnej otrzyma oryginalne koszulki meczowe wybranego pierwszoligowego klubu. Podobną koszulkę przewidziano również dla administratora najlepszej klasycznej ligi prywatnej. Z kolei w rankingu maja jest do wygrania oficjalna piłka Fortuna 1 Ligi o wartości 400 złotych, a w lutym, marcu i kwietniu są koszulki INEA i powerpanki. Od 22. kolejki startuje liga specjalna pod nazwą 1. LIGA INEA FANTASY CUP, gdzie do wygrania będzie koszulka reprezentacji Polski z autografami piłkarzy. Warto też dodać, że od 25. kolejki rusza PUCHAR INEA, w którym mamy dwie atrakcyjne nagrody do finalistów - konsola Nintendo Switch dla zwycięzcy i hulajnoga Segway Ninebot eKickscooter ZING C20 za drugie miejsce. 
 
Koniecznie zaglądajcie do działu AKTUALNOŚCI. To tam będą się pojawiać informacje o kolejnych nagrodach.
 
5. KLASYFIKACJA SEZONU **Nowość**
 
Klasyfikacja sezonu to suma punktów drużyny w edycji jesiennej i edycji wiosennej konkursu Fantasy 1 LIGA. To co najważniejsze - dla trzech najlepszych menedżerów tego rankingu przygotowane zostaną karnety na sezon 2024/25. Warto brać udział i wygrywać!
 
6. PUNKTACJA
 
Bramki:
– napastnicy: 4 punkty
– pomocnicy: 5 punktów
– obrońcy: 6 punktów
– bramkarze: 8 punktów
 
Asysty:
– napastnicy i pomocnicy: 3 punkty
– obrońcy: 4 punkty
– bramkarze: 6 punktów
 
Mecz bez straconej bramki:
– obrońcy i bramkarze: 3 punkty
– pomocnicy: 1 punkt
 
Za udział w meczu:
– piłkarz ze składu podstawowego: 2 punkty
– piłkarz ze składu rezerwowego: 1 punkt
 
Rezultat spotkania:
– zwycięstwo drużyny: 1 punkt
 
Obrona rzutu karnego: 4 punkty
 
Wywalczenie rzutu karnego: 2 punkty
 
Strata bramki:
– tylko bramkarze i obrońcy – po minus 1 punkt za każdą straconą bramkę z wyłączeniem pierwszej
 
Żółta kartka: minus 1 punkt
 
Czerwona kartka: minus 3 punkty
 
Niewykorzystany rzut karny: minus 3 punkty
 
Bramka samobójcza: minus 3 punkty
 
Spowodowanie rzutu karnego: minus 2 punkty
 
 
Wszystkich kibiców zielono-niebiesko-czerwonych zapraszamy do dołączenia do ligi Społeczność Miedzi. Kod dostępu: 8f05e871 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-fh.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Sprzętowy:
https://www.no10.pl/