Aktualności

Klub

Dobrze zakończyć rok

10.12.2020, 16:00
Legniczanie rundę jesienną w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi zakończą wyjazdowym spotkaniem z Zagłębiem Sosnowiec. Zespół znad Brynicy w ostatnim czasie jest wyjątkowo niewygodnym dla Miedzi rywalem.

Zagłębie w szesnastu meczach zdobyło zaledwie 11 punktów (bilans bramkowy 14:22) i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Warto jednak zwrócić uwagę, że aż 9 oczek sosnowiczanie zdobyli na własnym boisku (bramki 11:9). Zagłębie wygrało dotąd 3 mecze, 2 zremisowało, natomiast aż 11 przegrało. U siebie ekipa znad Brynicy odniosła 3 zwycięstwa i poniosła 4 porażki. Zagłębie notuje wyniki zdecydowanie poniżej oczekiwań swoich sympatyków. To spowodowało, że przed miesiącem Krzysztofa Dębka na ławce szkoleniowej zastąpił doświadczony Kazimierz Moskal.
 
- Podchodzimy do tego meczu jak do każdego innego. Jedziemy po trzy punkty, ale tak naprawdę wszystko zweryfikuje boisko. Trener uczulał nas na to, że nie możemy patrzeć w tabelę i na ostatnie spotkania w wykonaniu Zagłębia. Każdy mecz jest inny i nie wiadomo jak się to spotkanie ułoży – zaznacza Damian Tront.
 
W zeszłym sezonie sosnowiczanie dwukrotnie zwyciężyli w starciach z zielono-niebiesko-czerwonymi. Miedź pod wodzą trenera Jarosława Skrobacza zdołała przełamać już niekorzystną passę choćby w wyjazdowych potyczkach z Radomiakiem Radom. To sprawia, że do Sosnowca legniczanie udają się z nadziejami na wygraną, która pozwoli w dobrych nastrojach zakończyć obecną rundę i tak samo rozpocząć przygotowania do kolejnej.
 
- Na pewno ten ostatni mecz jest ważny dla naszej atmosfery i tego jak będziemy pracować podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej. Zawsze patrzy się na ostatnie spotkanie, więc chcemy zakończyć rundę zwycięstwem – dodaje pomocnik Miedzi.
 
W obecnym sezonie najlepszym strzelcem sosnowiczan jest Gonçalo Gregório, który zdobył cztery bramki. Po trzy trafienia mają na koncie João Oliveira oraz Filip Karbowy. Ostatni z wymienionych sezon 2016/2017 spędził w Miedzi Legnica, ale zaliczył tylko dwa epizody na pierwszoligowych boiskach. W zespole z Sosnowca kibice z łatwością rozpoznają również doświadczonych ligowców Szymona Pawłowskiego, Patryka Małeckiego czy Piotra Polczaka, który w obecnym sezonie nie odgrywa jednak kluczowej roli w drużynie Zagłębia.
 
Ostatnio sosnowiczanie przegrali 1:4 w Łęcznej, a honorowe trafienie dla zespołu trenera Moskala zanotował z rzutu karnego Gonçalo Gregório. Wcześniej Zagłębie potrafiło jednak pokonać na własnym boisku 2:0 Puszczę Niepołomice (João Oliveira, Patryk Małecki). Sosnowiczanie w meczu z Miedzią z pewnością liczą na drugie domowe zwycięstwo z rzędu, by przed przerwą zimową mocniej odskoczyć od strefy spadkowej. 
 
Początek sobotniego meczu o godz. 16:00. Pojedynek transmitowany będzie za pośrednictwem platformy Ipla.tv. Relacja pisana dostępna będzie na naszym klubowym Twitterze. Aby ją śledzić nie trzeba być zalogowanym na portalu.
 
Kurs w Fortunie na wygraną Miedzi wynosi 2.76. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie TUTAJ.
 
„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-fh.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Sprzętowy:
https://www.no10.pl/