Aktualności

Klub

Dominik Nowak: Wszystkie ręce są już na pokładzie

13.05.2019, 12:40
Miedź Legnica w najbliższy wtorek zagra na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie derbowe w kontekście utrzymania w LOTTO Ekstraklasie będzie bardzo ważne. Miedź przy dobrym układzie wyników i wygranej ze Śląskiem może już po tym meczu zapewnić sobie utrzymanie w lidze. – Wiemy w jakiej sytuacji jesteśmy. Wszystkie ręce są już na pokładzie – mówi przed tym spotkaniem trener Dominik Nowak.

Spotkanie derbowe Miedzi ze Śląskiem będzie na pewno wielkim świętem piłki nożnej. Składa się na to kilka faktów. Pierwszym na pewno jest mecz przyjaźni, ponieważ kibice Miedzi i Śląska od lat żyją w bardzo dobrych relacjach. Co za tym idzie na trybunach legnickiego stadionu na pewno nie zabraknie wspólnych śpiewów i głośnego dopingu. Kibice obu drużyn organizują przed meczem wspólny przemarsz z centrum Legnicy na stadion aby jeszcze bardziej zbudować atmosferę piłkarskiego święta. Na kwadrans przed pierwszym gwizdkiem na murawie wystąpi legnicki chór „Madrygał”, który zaśpiewa utwór „Hej, hej Miedź Legnica”. Zachęcamy zgromadzoną publiczność do czynnego udziału w tym wydarzeniu. Przypominamy także, że Miedź Legnica jest oficjalnym partnerem 50. Legnica Cantat czyli Ogólnopolskiego Turnieju Chórów!

Wracając jednak do spotkania ze Śląskiem, dotychczasowe mecze nie stawiają legniczan w roli faworyta. Na 10 spotkań rozegranych w historii na dwóch najwyższych szczeblach w Polsce, Miedź wygrała tylko dwa spotkania ligowe, raz zremisowała i siedmiokrotnie musiała uznać wyższość zespołu z Wrocławia. Również bilans bramek wyraźnie przemawia za drużyną z Wrocławia. Jednak to tylko statystyki, a prawdziwa walka o utrzymanie odbędzie się we wtorek na murawie legnickiego stadionu.

HISTORIA POJEDYNKÓW MIEDŹ – ŚLĄSK:

1. 1993/94 - II liga gr. zachodnia Śląsk Wrocław 1:0 Miedź Legnica

2. 1993/94 - II liga gr. zachodnia Miedź Legnica 1:0 Śląsk Wrocław

3. 1994/95 - II liga gr. zachodnia Miedź Legnica 1:0 Śląsk Wrocław

4. 1994/95 - II liga gr. zachodnia Śląsk Wrocław 3:0 Miedź Legnica

5. 1997/98 - II liga gr. zachodnia Miedź Legnica 0:1 Śląsk Wrocław

6. 1997/98 - II liga gr. zachodnia Śląsk Wrocław 4:1 Miedź Legnica

7. 2006/07 - II liga Miedź Legnica 0:2 Śląsk Wrocław

8. 2006/07 - II liga Śląsk Wrocław 3:1 Miedź Legnica

9. 2018/19 - Ekstraklasa Miedź Legnica 0:5 Śląsk Wrocław

10.2018/19 - Ekstraklasa Śląsk Wrocław 0:0 Miedź Legnica

BILANS:

Mecze: 10

Wygrane Miedzi: 2

Remisy: 1

Wygrane Śląska: 7

Bramki: 4 - 19 na korzyść Śląska.

Mimo statystyk trener Dominik Nowak przed tym meczem wierzy w swój zespół. Jak mówi, zdaje sobie sprawę z sytuacji, ale dzięki wsparciu zarówno kibiców jak i całego klubu wierzy w ostateczny sukces jakim na pewno będzie pozostanie Miedzi w LOTTO Ekstraklasie.

- Gramy bardzo ważne spotkanie. Zespół jest świadomy sytuacji w jakiej się znajduje. W zespole jest bardzo duża konsolidacja. Wszyscy jesteśmy skupieni. Co bardzo nas cieszy cały klub nas wspiera. Wszystkie ręce są już na pokładzie i tak naprawdę interesuje nas w tym meczu tylko zwycięstwo. Od pierwszej minuty będziemy starali się narzucić własne warunki i wywalczyć dla naszych kibiców oraz całego miasta pozostanie w ekstraklasie – mówi przed meczem Dominik Nowak.

Śląsk Wrocław w ostatnich pięciu meczach znacznie podreperował swoje konto punktowe. Wrocławianie po porażkach z Koroną i Górnikiem zaliczyli remis i dwa zwycięstwa, co w sumie dało im 7 punktów w tabeli ligowej.

5 OSTATNICH SPOTKAŃ ŚLĄSKA WROCŁAW:

11.05.19 Śląsk Wrocław - Wisła Płock 2:1             

05.05.19 Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław 2:4             

28.04.19 Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:1         

25.04.19 Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1:2         

22.04.19 Korona Kielce - Śląsk Wrocław 2:0

Legnicka defensywa tradycyjnie będzie musiała bardzo uważać na Marcina Robaka. Rodowity legniczanin w tym sezonie trafił do bramek rywali już 16 razy, w tym dwukrotnie w Legnicy podczas jesiennego pojedynku obu drużyn.

Strzelcy Śląska Wrocław: 16 - Marcin Robak, 4 - Mateusz Cholewiak, Róbert Pich, 3 - Piotr Celeban, Michał Chrapek, Mateusz Radecki, 2 - Arkadiusz Piech, 1 - Farshad Ahmadzadeh, Augusto, Đorđe Čotra, Wojciech Golla, Jakub Kosecki, Jakub Łabojko, Igors Tarasovs.

Miedź Legnica może już w tej kolejce zapewnić sobie utrzymanie. Warunki są dwa. Miedź musi wygrać, a Wisła Płock przegrać swoje spotkanie lub Arka Gdynia nie wygrać swojego meczu przy zwycięstwie Miedzi. Arka w poniedziałek podejmuje Wisłę Kraków natomiast Wisła Płock zagra z Górnikiem Zabrze.

W Legnicy nikt nie kalkuluje i nie liczy punktów w tabeli. Najważniejszym celem jest zwycięstwo nad Śląskiem Wrocław. Zachęcamy wszystkich kibiców do głośnego wspierania naszej drużyny. Jest to ostatnie spotkanie na stadionie im. Orła Białego w tym sezonie. Pokażmy po raz kolejny słynny legnicki charakter oraz to, że również w trudnych chwilach cały zespół Miedzi może liczyć na wiernych kibiców.

Mecz Miedź Legnica – Śląsk Wrocław w najbliższy wtorek o godz. 20:30. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Eurosport 2. Pisana relacja z meczu będzie także dostępna na twitterze Miedzi Legnica. Na naszym Instagramie i Facebooku również będziemy starali się podawać wynik do przerwy oraz końcowy. Zapraszmy!


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-fh.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Sprzętowy:
https://www.no10.pl/