Elana Toruń – Miedź 1:1. Ważny punkt

17.05.2012, 00:32

torun.JPGPo wyrównanym meczu Miedź zremisowała w Toruniu 1:1. Gola na wagę remisu zdobył w drugiej połowie Jakub Grzegorzewski, który grał na własne życzenie z kontuzją kolana. Inne mecze tak się ułożyły, że w sobotę Miedzianka zagra w Legnicy o awans z ROW Rybnik – zwycięstwo otworzy naszym piłkarzom drzwi do I ligi!

>>FOTORELACJA<<

Miedź mogła strzelić gola w pierwszych minutach – dwukrotnie Szewczuk główkował niecelnie, ale to Elana objęła prowadzenie w 13. min, gdy szybki atak strzałem przy słupku wykończył Rogóż. Gospodarze jeszcze kilka razy zagrozili bramce Miedzi w pierwszej połowie, ale Bledzewski nie dał się zaskoczyć. W 41. min powinien być remis – Hempel przedarł się skrzydłem, dośrodkował idealnie na głowę Szewczuka, ale jego strzał obronił Kryszak. – Pierwszą połowę przespaliśmy, a szybko stracona bramka zupełnie rozbiła nasze założenia taktyczne – analizował po meczu trener Baniak.

W drugiej połowie Miedź dążyła do wyrównania i stworzyła ku temu kilka dobrych okazji. W 57. min Madejski ostro wstrzelił piłkę w pole karne, a Grzegorzewski minął się z nią o centymetry. Ale co się odwlecze… W 66. min znów dośrodkowywał Madejski, a tym razem Grzegorzewski sięgnął piłki i głową wpakował ją do siatki! Warto dodać, że najskuteczniejszy napastnik Miedzianki (już 15 bramek) został kopnięty przez rywala w kolano i w drugiej połowie grał na własne życzenie mimo urazu.

Po strzeleniu bramki Miedź złapała wiatr w żagle i dążyła do zwycięstwa. Najlepszej okazji nie wykorzystał Szewczuk, który w 82. min z ostrego kąta uderzył bardzo mocno tuż przy słupku, ale kapitalną interwencją popisał się golkiper Elany.

- Ten punkt nas nie zadowala, bo chcieliśmy wygrać, ale z drugiej strony punkt może zadecydować na koniec sezonu o awansie. Gramy dalej i w sobotę staniemy przed szansą wywalczenia I ligi – powiedział trener Baniak.

ELANA TORUŃ – MIEDŹ LEGNICA 1:1 (1:0)
Bramki: Rogóż (13) oraz Grzegorzewski (66). Żółte kartki: Grudzień, Gajda, Lewandowski, Mikołajczak oraz Paszliński, Madejski. Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
ELANA: Kryszak – Wypij, Sędziak, Młodzieniak (69 Mikołajczak), Rogóż, Czarnecki, Wróbel, Świderek, Gajda, Grudzień (69 Lewandowski), Kikowski (78 Nowasielski).
MIEDŹ: Bledzewski – Starosta, Paszliński, Woźniczka, Zasada, Hempel (55 Garuch), Madejski, Gawlik, Nowacki (87 Lenkiewicz), Grzegorzewski, Szewczuk.