Aktualności

Klub

Historia meczów Miedzi z Lechem Poznań

04.02.2023, 08:00
Miedź Legnica w najbliższą niedzielę zagra z Lechem w Poznaniu. W historii tych meczów legniczanie zmierzą się z „Kolejorzem” po raz szósty. Dotychczasowy bilans spotkań wypada remisowo.

Pierwszy raz obydwie drużyny stanęły naprzeciw siebie w meczu o Superpuchar Polski. Spotkanie odbyło się 1 sierpnia 1992 roku. Lech wygrał wtedy 4:2. Kolejny mecz odbył się w 2013 roku. Wtedy w Pucharze Polski Miedź podejmowała Lecha w ramach 1/8 finału. Gracze z Legnicy pokonali rywali 2:0 po golach Mateusza Szczepaniaka i samobójczym trafieniu Henriqueza.
 
Następne pojedynki, to już czasy pierwszego sezonu gry Miedzi w Ekstraklasie. Pierwszy ligowy mecz Miedzi i Lecha miał miejsce w 10. kolejce sezonu 2018/19. 30 września 2018 r., Lech przed własną publicznością zwyciężył 2:1 po trafieniach Gytkjaera i Amarala. Gola kontaktowego dla Miedzi zdobył Mateusz Szczepaniak. W rewanżu Miedź wygrała przed własną publicznością 3:2, a bramki dla naszej drużyny zdobywali Bożo Musa, Petteri Forsell i Omar Santana. Ostatnie spotkanie w ramach 2. Kolejki PKO BP Ekstraklasy zakończyło się remisem 2:2. Gole dla Miedzi zdobywali Luciano Narsingh  i Giannis Masouras. Bilans dotychczasowych spotkań wypada ostatecznie remisowo. Dwa zwycięstwa Lecha, dwie wygrane Miedzi, jeden remis i bilans bramkowy 10:10.
 
BILANS:
Wygrane Miedzi: 2
Remisy: 1
Wygrane Lecha: 2
Bilans bramek 10:10.
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-rl.pl/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna