I liga: Polonia Bytom – Miedź Legnica 1:3

08.09.2012, 18:51

IMG_6435.jpgW spotkaniu 6. kolejki I ligi po bardzo dobrej grze Miedź pokonała w Bytomiu Polonię 3:1. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, po której legniczanie prowadzili 3:0. Bramki zdobyli: Nowacki, Łobodziński i Łuszkiewicz.

Miedź od początku spotkania ruszyła z impetem na rywala. Legniczanie walczyli, biegali i raz za razem uderzali na bramkę Miki. W 17. min golkiper Polonii wybił futbolówkę przed siebie po rzucie rożnym, na 16 metrze dopadł do niej Nowacki i uderzył nie do obrony. Na 2:0 w 24. min podwyższył Łobodziński, który z prawej strony uderzył po długim słupku obok bezradnego Miki. W 36. min Mateusz Bany nie upilnował Białkowskiego, który wyszedł sam na sam z Ptakiem, ale golkiper Miedzi kapitanie obronił jego strzał. Legniczanie wyprowadzili zabójczą kontrę, po której Łuszkiewicz podwyższył na 3:0. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie Polonia zdobyła honorową bramkę – po rzucie rożnym Ptaka głową pokonał Kulpaka. Miedź mogła zdobyć kolejne bramki, ale w kilku sytuacjach zabrakło skuteczności.

Miedź zagrała w eksperymentalnym składzie. Po raz pierwszym w tym sezonie na środku obrony wystąpił młodzieżowiec Mateusz Bany, a na prawej stronie defensywy Krzysztof Wołczek. W nietypowym ustawieniu 4-1-4-1 rolę jedynego defensywnego pomocnika pełnił Kasperkiewicz, który świetnie czyścił przedpole przed obrońcami. Doświadczona linia pomocy z Łuszkiewiczem i Nowackim w środku oraz Łobodzińskim i Madejskim na skrzydłach spisywała się znakomicie, momentami wręcz ośmieszając obronę Polonii.

POLONIA BYTOM - MIEDŹ LEGNICA1:3 (0:3)

Bramki: Kulpaka (83) oraz Nowacki (17), Łobodziński (24), Łuszkiewicz (37). Żólte kartki: Kulpaka, Alancewicz oraz Nowacki. Sędziował: Erwin Paterek (Lublin). Widzów: 1400.

MIEDŹ: Ptak - Zasada, Woźniczka, Bany, Wołczek, Kasperkiewicz (84 Mowlik), Łuszkiewicz, Nowacki, Madejski (71 Hempel), Łobodziński, Zakrzewski.

POLONIA: Mika - Górkiewicz, Broniewicz, Kulpaka, Michalak, Krzemień (46 Alancewicz), Kaczor (80 Banaś), Baran, Białkowski (68 Gędłek), Szkatuła, Cempa.