III LIGA: Lider okazał się za mocny - FOTO

10.09.2022, 14:21
Miedź II Legnica na własnym boisku mierzyła się z Rakowem II Częstochowa liderem tabeli III ligi, grupy 3. Mimo dobrego początku naszych piłkarzy, ostatecznie punkty pojechały do Częstochowy. Raków okazał się za mocny i wygrał 4:0.

Początek meczu nie wskazywał na wysoką porażkę Miedzi. Gracze trenera Huberta Łysego dobrze się bronili i wychodzili z kontrami. W 24 minucie rzut wolny z okolic pola karnego wykonywali goście. Po dośrodkowaniu w pole karne Łukasz Furtak dał prowadzenie drużynie Rakowa. Sześć minut później dośrodkowanie w pole karne zakończył celnym strzałem Tobiasz Kubik i zrobiło się 0:2.

Po przerwie ponownie to goście trafiali do siatki. W 55 min. Kamil Chiliński zakończył celnie akcję jednego ze swoich kolegów, który w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Madalińskim. Jednak legnicki bramkarz był już bez szans przy dobitce Chilińskiego. Na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem Adrian Balboa celnym strzałem zakończył akcję skrzydłem Rakowa i tym samym ustalił wynik meczu. Miedź próbowała w trakcie spotkania zdobyć choć jednego gola, ale próby Kwolka czy choćby ładne uderzenie z dystansu Garucha, okazały się nieskuteczne.

Miedź II Legnica – Raków II Częstochowa 0:4 (0:2)

Bramki: 24 Furyak, 30 Kubik, 55 Chiliński, 88 Balboa.

Miedź II Legnica: Madaliński - Pojasek, Rajnisz, Orzechowski - Kwolek (82 Żarkowski), Garuch, Naveda, Lewandowski - Drachal, Szczepanek, Mamis (70 Skowron).

Raków II Częstochowa: Dziekoński - Czekaj, Tylec, Chiliński (60 Balboa), Malinowski, Kucharczyk, Oziębała (73 Mizgała), Zielonka (73 Bator), Kubik (60 Niedziałkowski), Furtak, Szelągowski (60 Rogula).