III LIGA: Mamis show i 3 punkty z Górnikiem

16.04.2022, 14:56
Miedź II Legnica w Wielką Sobotę podejmowała na swoim obiekcie Górnik II Zabrze. Po zaciętym spotkaniu podopieczni trenera Adriana Żurańskiego pokonali zabrzan 3:2. Trzy gole w tym spotkaniu zdobył Tomasz Mamis.

Mecz rozpoczął się źle, bo już w 2 minucie po dośrodkowaniu w pole karne, piłkę do siatki skierował głową Bartłomiej Korbecki. Miedź mimo to dążyła do jak najszybszego wyrównania. Udało się w 15 minucie gry. Tomasz Mamis wykorzystał rzut karny i mecz rozpoczął się od nowa. W 17 minucie było już 2:1. Mamis w sytuacji oko w oko z bramkarzem trafił do siatki lobem. Kolejne gole padły po przerwie. Górnik wyrównał w 50 minucie z kolejnego tego dnia rzutu karnego. Strzelcem bramki został Michał Rostkowski. Długo po tym trafieniu utrzymywał się remis 2:2. W międzyczasie Kaczmarek mógł trafić do siatki rywali, ale uderzył niecelnie w dogodnej sytuacji. W 88 minucie w polu karnym Górnika faulowany był Chemielewski, a jedenastkę pewnie wykorzystał Mamis dla którego było to trzecie trafienie w tym meczu.

Miedź II Legnica – Górnik II Zabrze 3:2 (2:1)

Bramki: 15(k), 17, 88(k) Mamis – 2 Korbecki, 50(k) Rostkowski.

Miedź II Legnica: Madaliński - Letkiewicz, Rajnisz (60 Orzechowski), Balcewicz, Karolczak, Wysiński (79 Żarkowski), Lewandowski, Pojasek, Kaczmarek, Mamis, Emmanuel (46 Chmielewski).

Górnik II Zabrze: Sokół – Pawlak, Surowiec (38 Pranica), Skała, Korbecki, Lubaski, Rostkowski (56 Juritka), Wodecki (80 Okaj), Kulanek, Całka, Liszka.