III LIGA: Miedź II kończy rundę porażką

19.11.2022, 15:24
Miedź II Legnica na pewno nie zaliczy minionej rundy jesiennej do udanych. Legniczanie w ostatnim spotkaniu jesieni mierzyli się z Pniówkiem Pawłowice. Gracze Miedzi niestety ulegli w tym spotkaniu 0:3 i z dorobkiem 11 punktów zakończyli ligową jesień.

Pierwsza bramka meczu w Pawłowicach padła z rzutu karnego wykorzystanego przez Dawida Hanzela. Za przewinienie w polu karnym żółtą kartkę obejrzał Mateusz Letkiewicz, który w 32 minucie gry musiał opuścić boisko po drugim żółtym kartoniku tego dnia. W 39 minucie gry było już 2:0 dla gospodarzy. Ponownie Hanzel trafił do siatki Miedzi II po podaniu Leona Fuliantego. Co ważne, nasi zawodnicy zdobyli bramkę w pierwszej odsłonie, ale trafienie Michała Pojaska nie zostało uznane przez arbitra, który dopatrzył się przy tej sytuacji pozycji spalonej legnickiego defensora. Dodatkowo w 42 minucie Michał Skowron po indywidualnej akcji rozpoczętej w okolicach połowy boiska, wyszedł sam na sam z bramkarzem Pniówka i ostatecznie nie trafił w bramkę. Po przerwie gospodarze przejęli całkowicie inicjatywę, czego efektem był trzeci gol autorstwa Piotra Groborza.

Nie ma co ukrywać, że miniona runda jesienna w wykonaniu Miedzi II nie należała do najlepszych. Legniczanie zakończyli ją na przedostatnim miejscu w tabeli ligowej z 11 punktami, na które złożyły się 2 zwycięstwa, 5 remisów i 10 porażek.

Pniówek Pawłowice - Miedź II Legnica 3:0 (2:0)

Bramki: 20 (k), 39 Hanzel, 84 Groborz.

Pniówek Pawłowice: Wolny - Fulianty (72 Płowucha), Ciuberek (64 Zmarzlik), Glenc, Szczęch (64 Morcinek), Groborz, Musioł (72 Bił), Spratek, Herman (55 Baranskyi), Brychlik, Hanzel.

Miedź II Legnica: Madaliński - Letkiewicz, Orzechowski, Pojasek, Tauriainen, Żarkowski, Gurgul, Llano (65 Kwolek), Poręba (85 Chmielewski), Szczepanek (87 Metuk), Skowron.